Již tradičně je součástí Ostravské muzejní noci také Dopravní podnik Ostrava, který pro tuto příležitost zpřístupní areál dílen Martinov. Od sobotních 18 hodin do půlnoci se mohou návštěvníci seznámit s historií ostravské dopravy, prohlédnout si historická vozidla a těšit se na nejrůznější tematické předměty, které k městské hromadné dopravě patří.

Martin „Malina“ Novák věří, že se mu podaří zachránce nalézt.
Zraněný muž chce poděkovat svým zachráncům. Neví ale, kde je hledat

„Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky a oblíbené okružní jízdy areálem,“ láká tisková mluvčí Dopravního podniku Ostrava Tereza Šnoblová. Připravena bude i speciální tramvajová linka, která propojí areál dílen v Martinově s centrem města. OMN linka A bude jezdit na trase Náměstí Svatopluka Čecha – Areál dílen DPO a zpět.

„Srdečně zveme všechny, aby si Ostravskou muzejní noc přišli užít právě k nám. Jen si dovolím připomenout, že v zájmu bezpečnosti je důležité, aby se návštěvníci v areálu dílen DPO pohybovali pouze ve vyhrazené části, dbali vlastní bezpečnosti a pokynů pořadatelů,“ zdůraznila mluvčí.

Mapa areálu dílen DPO - užitečné informace pro návštěvníky Ostravské muzejní noci.Mapa areálu dílen DPO - užitečné informace pro návštěvníky Ostravské muzejní noci.Zdroj: Se svolením DPO

O Ostravské muzejní noci

V roce 2024 píše Ostravská muzejní noc už své patnácté pokračování. Jedná se o kulturní festival, při kterém mohou zájemci až do pozdních nočních hodin nahlédnout do ostravských ostravských institucí, které se věnují kultuře, vzdělávání a dalším sociálním aktivitám. V letošním ročníku se akce účastní 28 organizací, včetně Ostravského muzea, Národního zemědělské muzea Ostrava, Národního památkového ústavu a dalších. Více informací na Ostravská muzejní noc