Jednatel společnosti prvotní informace o technické závadě popírá - jeho vyjádření pro Deník společně s výpovědí jednoho z cestujících najdete zde

Dramatické přistání

„Před půl šestou večer jsme byli požádáni o pomoc s přistáním horkovzdušného balonu, který se nacházel nad sídlištěm v Ostravě-Mariánských Horách. V koši se v té době nacházelo celkem 26 osob včetně pilota a stevardky,“ řekla Deníku mluvčí policie Eva Michalíková.

Balon zachycený objektivem čtenářky Deníku v neděli odpoledne (foceno z auta, z ulice 28. října ve směru z centra Ostravy na Porubu), neděle 1. října 2023.
Drama v horkovzdušném balonu v Ostravě? Nic takového se nedělo, říká cestující

„Policisté obratem vyrazili na místo. Za pomocí lana, které jim hodil pilot z koše, se podařilo balon přemístit na travnatou plochu v blízkosti křižovatky u vodárny v Ostravě-Nové Vsi,“ uvedla dále Eva Michalíková. Zde balon bezpečně přistál. Naštěstí se celá událost obešla bez zranění.

Pilot (26 let) se musel se obratem podrobit dechové zkoušce na alkohol a testu na drogy, které byly negativní. Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.

Svědkyně: Vypadalo to děsivě

Před příjezdem policistů se balon pohyboval například nad Vítkovicemi i částí obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, kde také "škrtl" o fasádu školní budovy na Zelené ulici.

Na čerpacích stanicích Orlen/Benzina v Karviné, Českém Těšíně i jinde v příhraničí řidiči v neděli natankují benzin i naftu za 32.90 koruny.
VIDEO: Naštvaní Ostravané. Téměř desetikorunová sleva na benzin nebyla pro ně

„Letěl nám nad domem, očesal ve dvoře strom a pak i další před školou na Zelené," popsala Deníku čtenářka bydlící v ulici Na Jízdárně.

„Ten oheň pod balonem strašně hučí, tak já napřed očima hledala, odkud ten zvuk jde, pak zvednu hlavu a ve dvoře obrovský balon, který klesal k zemi. Když očesal ten strom, zase vyšlehl plamen a začal se zvedat, jinak by narazil do našeho domu. Naštěstí ho přeletěl, ale zase začal padat před školou, kde to zase vzal o strom. Vypadalo to dost děsivě, na provazech větve, vypadalo to, že každou chvíli spadne. Zázrak, že ti lidé nevypadli. V jednu chvíli ten koš visel do kopce," popsala svědkyně.

Utkání 10. kola první fotbalové ligy: SK Sigma Olomouc - FC Baník Ostrava, 30. září 2023, Olomouc. Fanoušci Baníku.
Baník vládl v Olomouci na hřišti i v hledišti. Podívejte na bílé peklo i oslavu

Nebezpečné manévrování řešili také lidé na sociální síti Facebook, například ve skupině Ostrava. Pro spuštění videa je někdy potřeba několik sekund počkat:

Zdroj: Repro: Facebook

Zdroj: Repro: Facebook