Úprava se má týkat spojnice mezi severní a jižní části lesa v délce téměř dvou kilometrů. Propojuje městské obvody Jih a Stará Bělá a je ve špatném stavu.

Mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná uvedla, že tato úprava navazuje na dokončený projekt Cesta vody, který propojil dva prameny Výškovického potoka. Na trase vznikly malé Priessnitzovy lázně, atrakce pro děti nebo naučná trasa. Proměna lokality vyšla téměř na 18 milionů korun.

„Po dokončení stavebních prací bude opravený úsek pohodlnější pro chodce i cyklisty. Zároveň se zlepší dopravní obslužnost při hospodaření v lese. Z jižní strany od Chrobákovy ulice se zlepší také přístup ke kapli Panny Marie Lurdské a ke studánce Matky Boží, jejich renovace byla součástí projektu Cesta vody,“ informovala Gabriela Pokorná.

Simultánní turné v šachu, 25. dubna 2024, Ostrava.
Ostravský koník odstartoval šachovou simultánkou. Přijede i Navara
Parkování v Ostravě. Ilustrační foto.
Jak si vede Ostrava a proč chystá změnu? Deník srovnal modré zóny napříč Českem

Opravované komunikace mají praskliny a výtluky, rozpadá se povrch. Po jejich opravě se počítá i s úpravou přilehlého okolí a jeho zatravněním. Práce, které potrvají šest týdnů, by měly být dokončeny v červnu. „Stavební práce si vyžádají dočasné uzavření této lesní cesty, místo bude od konce dubna po šest týdnů neprůjezdné pro cyklisty a neprůchozí pro pěší,“ doplnila mluvčí.

Bělský les se rozkládá na ploše zhruba 160 hektarů, převážně v katastru Staré Bělé a severní částí zasahuje do katastru Zábřehu nad Odrou. Obhospodařuje ho společnost Ostravské městské lesy a zeleň. Součástí lesa je síť cest s cyklostezkami i turistickými trasami.