Sotva tento týden skončí jedno zúžení v úseku na dálnici D56 (navazující na Místeckou ulici) ve směru do Frýdku-Místku, čeká svedení dopravy do jednoho pruhu také frekventovanou Rudnou ve směru od Havířova.

Výměna optických kabelů

Od minulého víkendu čekalo na řidiče jedoucí ve směru z Ostravy na Frýdek-Místek nemilé překvapení - zúžení dálnice D56 mezi Novou Bělou až skoro ke Staříči. Provoz zde byl sveden do jednoho pruhu s omezením rychlosti na osmdesát kilometrů za hodinu. V reálu byl ale mnohem pomalejší, a to i mimo špičku.

Projet Ostravou-Porubou je v těchto dnech velmi obtížné.
VIDEO: Past vedle pasti. Řidiči v Porubě zuří, místní nadávají. Co na to radnice

Jak Deníku řekl už začátkem týdne mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Miroslav Mazal, příčinou omezení je výměna optických kabelů. Trvat by mělo už jen do dnešní půlnoci, ale i následně je třeba počítat s problémy z důvodu zúžení v místě opravy mostu u exitu 43 - více zde.

Reklamace povrchu mostu

A od úterý 26. září čekají řidiče další komplikace, a to rovnou na celý měsíc. Zhruba měsíční opravy omezí provoz na silnici I/11 navazující na Rudnou ulici, tentokrát ve směru z Havířova do Ostravy.

Dopravní situace na výpadovce D56 z Ostravy, 8. září 2023.
Ucpaná Místecká? Páteční peklo na tahu z Ostravy do Beskyd, potíže brzy neskončí

"Od úterý 26. září začíná zhruba měsíční oprava povrchu mostu silnice I/11 v Ostravě-Bartovicích. Jedná se o reklamaci bez investice ŘSD ČR. Práce po částečně uzavřou úsek na začátku Rudné ulice (km 293,9), dostatečně široká vozovka bude jen ve směru do Ostravy zúžena na 1 jízdní pruh," uvedlo včera ŘSD na sociální síti X.