Plovoucí autobus, koráb Jacka Sparrowa, plující vozítko z doby kamenné a další bláznivé věci na hladině a leckdy i trochu pod hladinou. Takové jsou Rozmarné slavnosti řeky Ostravice v Ostravě. Tuto sobotu zábavná vodácká akce zapíše už osmé pokračování, pořádá ji obvod Slezská Ostrava, ale bavit se budou diváci na obou březích.

„Na letošní tradiční sjezd netradičních plavidel se zaregistrovalo čtrnáct posádek. Každá přihlášená posádka obdrží dárkový poukaz a drobné dary jako odměnu za odvahu se soutěže účastnit a za kreativitu, kterou vložila do realizace své lodě. Tři nejlepší si odnesou navíc finanční šeky v hodnotě deset, osm a šest tisíc korun,“ říká tiskový mluvčí Slezské Ostravy Viktor Vlček.

V čem vlastně soutěž spočívá? Nejde o to, kdo nejrychleji projede vyznačenou trasu, větší důraz je kladen spíše na umělecký dojem a také na to, zda se kocábky udrží na hladině. „Plavidla bude hodnotit tříčlenná porota, která se zaměří konkrétně na schopnost plavidla plout a manévrovat na hladině řeky. Dalším důležitým kritériem je originalita vzhledu plavidla a v neposlední řadě vzhledu posádky,“ připomíná Vlček s tím, že diváky čeká opravdu netradiční a bláznivý rej masek na řece.

Pro obecenstvo je toho ale připraveno mnohem více. Sjezd Ostravice doplní bohatý doprovodný program v čele se zajímavou gastrozónou na obou březích, které propojí raftový most. Na místě budou také nafukovací atrakce a příjemné odpoledne uzavře koncert skupiny Acoustica. Letošní Rozmarné slavnosti řeky Ostravice se konají pod obloukem mostu Miloše Sýkory v sobotu 22. června od 14 hodin.