Jde o místo, kde je nutné se mít na pozoru i při spuštěných semaforech. A co teprve, když je světelná signalizace vypnutá a místo ní se uprostřed křižovatky objeví policisté s bílou hůlkou zvanou regulka. A přesně k tomu v pátek došlo.

Fanoušci při utkání Německo - Lotyšsko na mistrovství světa v hokeji v Ostravě.
Hokejová ostuda v Ostravě. Reprezentanty Lotyšska okradli na hotelu

Mnozí motoristé si rychle snažili vybavit, co jednotlivá gesta znamenají. A ne všem se to povedlo. Někteří zmatkovali a bylo vidět, že netuší, co mají dělat. Jak uvedl ředitel krajské dopravní policie Petr Štencel, řidičů, kteří pokyny neznají, je stále hodně. „Vůbec neznají ty signály, které jim policista ukazuje. Začnou zbytečně zmatkovat. Policista se je snaží navést přímo do křižovatky,“ řekl Štencel.

Regulovčík roku

Zmíněná křižovatka se stala místem, kde své síly změřilo dvacet nejlepších dopravních policistů z Moravskoslezského kraje, kteří se zúčastnili letošního ročníku tradiční soutěže Regulovčík roku. Řízení křižovatky ale bylo pouze jednou z disciplín. Prokázat museli i své teoretické znalosti a řidičské dovednosti na ostravském polygonu. Dva nejlepší postupují do celorepublikového kola. Na prvních dvou místech se umístili Miachael Jastrzembski a Jindřich Kozelský, oba z oddělení silničního dohledu krajského ředitelství. Třetí skončil Michal Hadáček z dálničního oddělení Frýdek-Místek krajského ředitelství.