Zavzpomínejte spolu s námi na události, které mnozí z nás ještě pamatují. Třeba na to, jak se Ostrava měnila těsně před revolucí v roce 1989, na samotný listopad a prosinec 1989 i na první léta po sametové revoluci. Pokud máte vlastní dobové snímky ze známých míst v Ostravě, pošlete nám je i s popisem na e-mail bretislav.lapisz@denik.cz. V budoucnu je do seriálu rádi zařadíme - více zde.

RADNICE

Budova dnešního úřadu městského obvodu Ostrava-Jih prošla poslední rekonstrukcí v roce 2009. Tehdejší národní výbor Ostrava-3 si svou podobu držel až do poloviny 90. let minulého století. 

JUBILEJNÍ KOLONIE

Oblouk v Jubilejní kolonii prošel necitelnou rekonstrukcí v 80. letech (dobový snímek ve fotogalerii zachycuje její stav okolo roku 1995). Po nedávné rekonstrukci se objektům vrátila jejich původní podoba z roku 1927.

KOMORNÍ KLUB

Také budova dnešního Komorního klubu v Jubilejní kolonii utrpěla na vzhledu opravou v 80. letech minulého století. Dnes má svou původní podobu.

Všechny snímky uvedených míst společně s dalšími dobovými snímky z obvodu najdete v naší fotogalerii.

Připraveno ve spolupráci s kronikářem městského obvodu Ostrava-Jih Petra Lexy Přendíka.

Seriál Jak jsme žili již nevychází v pátečním vydání Moravskoslezského deníku. Nově jej už od 1. října najdete na stránkách Ostravského týdeníku, který je součástí úterního vydání Moravskoslezského deníku.

Ilustrační foto
V ostravském Zábřehu havarovali policisté, zranili se čtyři lidé

Od Jubilejní po Jeremenko

Kdy: neděle 3. listopadu
Kde: sraz u Komorního klubu
Za kolik: dospělí 80 Kč, děti 7 až 15 let, studenti do 26 let, senioři od 65 let, ZTP, ZTP/P za 50 Kč

Chcete se vydat i s průvodcem na procházku, která vás zavede do Hrabůvky, Zábřehu a Vítkovic?

Během zhruba dvoukilometrové trasy si prohlédnete také Jubilejní kolonii, dostanete se na náměstí generála Svobody v Zábřehu a pak projdete kolem vítkovického hřbitova a dorazíte až k Dolu Jeremenko ve Vítkovicích. Procházky se konají v 10 a ve 14 hodin.

POZOR: vstupenky můžete koupit pouze v předprodeji v ostravských infocentrech nebo na webu Ostravského informačního servisu. V místě srazu před procházkou už je nepořídíte. Bližší informace na telefonním čísle 724 166 992. 

O Halloweenu se vydlabávají dýně, do kterých se vkládají svíčky.
Tipy na víkend od 2. do 3. listopadu 2019
Ostrava ČokoFest 2019 na výstavišti Černá louka. 2.listopadu 2019 v Ostravě.
OBRAZEM: Zájem o ČokoFest v Ostravě byl obrovský. Podívejte se, co nabídl