Bude to velká sláva, po několika různých komplikacích, které bránily otevření nového zázemí pro sport a umění, jsou překážky pryč. Je dostavěno, v garážích lze „chytit“ signál, odpadly i komplikace a nedorozumění se stavebním úřadem kvůli základům budov. Objekty za zhruba miliardu korun jsou zkolaudované a v pondělí se slavnostně otevřou.

Podle informací Deníku u toho bude i premiér Petr Fiala (Spolu/ODS), který má v regionu nabitý program.

Hejtman moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (vlevo) s primátorem Ostravy Tomášem Macurou na archivním snímku Deníku z volebního štábu ANO v Ostravě, říjen 2018.
Vystoupení z ANO: primátor Macura se rozhodne do neděle, hejtman Vondrák zůstává

„Ano, také mám informaci o příjezdu pana premiéra Fialy,“ přitakal už v týdnu hejtman Ivo Vondrák (ANO). Ostravský lídr ODS Jan Dohnal s ním má domluvenou schůzku.

„Mohu potvrdit, že pan premiér Fiala v pondělí do Ostravy přijede a stráví zde celé odpoledne. Primárně přijede kvůli otevření univerzitního kampusu Ostravské univerzity, má však i další schůzky a sejdu se s ním také já osobně. Budeme diskutovat záležitosti týkající se Ostravy i stranické otázky,“ popsal Deníku pondělní program Jan Dohnal.

Ze strany vlády žádné oficiální prohlášení o cestě Petra Fialy do Moravskoslezského kraje nepřišlo, počítají s tím však i zástupci univerzity. Slavnostní otevření nových prostor s tiskovou konferencí sice plánují na dopoledne, odpoledne se pak vše zopakuje pro premiéra.

Petr Kramný bojuje o obnovu procesu. Ostrava, 8. 2. 2023.
Šok pro Kramného i slzy v očích. Soud nepovolil obnovu procesu

„V 15.05 hodin bude mít tiskový brífink, kde okomentuje nejen nové univerzitní zázemí, ale i celý svůj program v regionu,“ předeslal vedoucí centra marketingu a komunikace Ostravské univerzity Adam Soustružník.

Podle informací Deníku se premiér Fiala podívá mimo jiné také na půdu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava a na Letiště Leoše Janáčka v Mošnově.