Rozhodli o tom ostravští zastupitelé na svém středečním zasedání. Území, zvané jako Trojzubec, koupí společnost Contera Investment X za 95 milionů korun. Dostavěná proluka naváže na stávající moderní obchodně-administrativní a rezidenční komplex.

Miroslav Karas
Tomáše Šiřinu v křesle ředitele ostravské televize vystřídá Miroslav Karas

„Naším dlouhodobým cílem je vytvořit z centra města hojně navštěvované atraktivní místo. Stavba administrativního objektu na dosud nevyužitém území bude dalším důležitým krokem pro rozvoj této významné části centra města,“ řekl k prodeji primátor Ostravy Tomáš Macura.

Společnost Contera má na pozemcích vystavět pětipatrovou administrativní budovu s podzemním parkovištěm pro asi 250 vozidel, s aulou, vnitřním atriem nebo třeba střešní terasou. V objektu mají být převážně kancelářské prostory.

Ilustrační foto.
Koronavirus: V Ostravě se vyprodaly plynové masky, kraj doporučuje rušit akce

„V kupní smlouvě jsou stanoveny termíny, které má kupující dodržet. Stavební povolení musí mít k dispozici nejpozději v květnu 2022 a do konce července 2024 by měl být objekt dostvěny a připravený k užívání,“ řekla investiční náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

K TÉMATU

Contera, která kupuje pozemky se záměrem výstavby administrativního komplexu, už v Ostravě zbudovala průmyslový park v Kunčicích a další staví na brownfieldu v Hrušově. O druhém z pozemků na Karolině, které Ostrava vloni nabídla k prodeji, se stále jedná se zájemci.