Muže jedoucího po chodníku a na poškozeném sdíleném jízdním kole zastavila hlídka ve čtvrtek dopoledne v Ostravě-Přívoze na ulici Cihelní.

Jak strážníci posléze zjistili, sdílené jízdní kolo bylo poškozeno zřejmě cíleně. Kolu chybělo osvětlení, zadní blatník, ale především GPS modul se zámkem.

Strážníci v Ostravě se zaměří na kontrolu sdílených jízdních kol.Strážníci v Ostravě se zaměří na kontrolu sdílených jízdních kol.Zdroj: se svolením MPO

Lustrací 32letého cyklisty strážníci pak zjistili, že sdílené jízdní kolo v rozporu s pravidly nepoužívá poprvé. K poškození kola a samotné jízdě strážníkům uvedl, že již takto poškozené kolo našel nedaleko místa jeho zastavení a chtěl se jenom projet. Že by měl za pronájem sdíleného kola zaplatit prý vůbec netušil.

Nehoda tramvaje a auta v pátek 17. března 2023.
Vážná ranní nehoda v Ostravě. Řidička vjela do cesty tramvaji

„Cyklista své jednání bude muset vysvětlovat před správním orgánem, kam celou věc strážníci pro podezření ze spáchání přestupků zaslali. Upozorňujeme, že problematice kontroly a poškozování sdílených jízdních kol se strážníci budou věnovat nejen v rámci běžného výkonu hlídkové služby, ale i pomocí kamer městského kamerového systému,“ poznamenal za Městskou policii Ostrava Jindřich Machů.