První z nich bylo rozšíření programu pro rodiny s dětmi. Další novinkou pak byly kolotoče. A na své si přišli i fanoušci dobré hudby. V průběhu odpoledne se totiž na pódiu postupně vystřídají zejména dětmi oblíbená hudebnice Míša Růžičková, Ewa Farna, Kali a DJ Lowa. 

Duhové nebe nad Ostravou

Původní předpoklady nezněly dobře, sobota v Ostravě měla propršet. Což se i stalo těm, kteří na Rainbow Run dorazili hned na začátku, nestihli se schovat a pár minut před polednem se jim v krátkém, ale o to silnějším lijáku na tělech rozpíjely barvy duhy. Poté už si však, přes prvotní dusno, mohli užívat plnými doušky.

Na dobročinné účely se v dražbě vydražilo malované plátno za rekordních 55 tisíc korun, rozdováděným lidem zazpívala Eva Farna a samozřejmě nechybělo ani oblíbené duhové nebe, kdy lidé nad hlavy házeli barevný prach a pár chlápků na ně – alibisticky v pláštěnkách – stříkalo barvy z hasičáků. Vizuální dojem ideální, dýchací podmínky bídné. „Kyslík, kyslík!“ volaly jako o život, ale s úsměvem dvě ženy, které duhové pole po pár minutách opouštěly.

Auta mezi běžci

Barevnému rejdišti, jak ostatně název akce napovídá, předcházely dva doprovodné běhy. Rodinný na dva kilometry a – letos vůbec poprvé – také kilometrový běh pro děti (a doprovod) do pěti let.

Kdo chtěl, mohl jet i na koloběžce. Bylo však třeba dbát zvýšené opatrnosti, mnozí řidiči neohleduplně parkovali své vozy podél Ruské ulice u Malého světa techniky a Gongu přímo pod bezpečnostními páskami namísto velkokapacitního parkoviště u vjezdu na Hlubině. „Fakt skvělé, mám chuť urazit mu zrcátko,“ zaslechli jste běžně z davu.

Běžci mezi auty

Hlavní běžecký vrchol akce přišel před 18. hodinou, kdy se tisíce běžců vydaly po areálu – i z něj po Výstavní ulici – na pětikilometrovou trasu. Právě mimo areál na úzkých chodnících představovala masa běžců problém pro dopravu, ve velkém počtu si totiž zabrali za páskmi i celý jeden jízdní pruh, aby se z nich nestala pouze tlupa na procházce. Řidiči naštěstí měli pochopení, využívali protisměr a mnohdy běžce klaksony v jejich úsilí i povzbuzovali.

V areálu pak na účastníky čekaly čtyři barevná stanoviště, kdy po nich při běhu létaly barvy ze všech stran. Na každého v cíli čekala stylová zlatá medaile. Hlavním vrcholem doprovodného programu a hudební části večera bylo vystoupení slovenského rapera Kaliho.