Původně oznámený plán na vybavení všech vozidel do konce roku 2022 firma posunula už na konec letošního roku.

„Plán je mít do konce roku 2020 všechny vozidla vybavena kamerovým systémem,“ potvrdila mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková.

DPO má zatím vybaveno kamerami 250 vozidel, 311 jich zbývá k doplnění.

I proto vypsal DPO další zakázku na kamery do dopravních prostředků. V zakázce s odhadovanou cenou 30,5 milionu korun hledá DPO dodavatele pro 16 tramvají, 17 trolejbusů a 135 autobusů.

„Od zavedení kamerového systému jsme zaznamenali výrazný pokles trestné činnosti v prostředcích MHD. Část pachatelů se dokonce po zveřejnění těchto záznamů přihlásí na policii sama,“ říká  Antonín Řezníček, zástupce ředitele Městského ředitelství policie Ostrava.

DPO navíc s Městskou policií Ostrava ještě spolupracuje na doprovázení asistentů přepravy. Každou jejich trojici doprovázejí vždy dva strážníci.

„Jak kvůli bezpečnosti samotných asistentů, tak kvůli bezpečnosti všech cestujících na dané lince,“ popisuje spolupráci s DPO Richard Váňa, zástupce ředitele pro operační a krizové řízení Městské policie Ostrava. Počty asistentů přepravy navíc plánuje DPO i nadále zvyšovat.

| Video: Youtube