„Opět připravíme speciální menu, kde výběr jídel zredukujeme, abychom mohli obsloužit co možná nejvíce hostů,“ řekl majitel pivnice U Rady Marián Bavlšík, který odhaduje, že nárůst tržeb se bude opět pohybovat okolo padesáti procent.

Nabídku jídel z už uvedeného důvodu sníží i v Radegastovně na Masarykově náměstí. „Ve dnech festivalu budeme nabízet 4 meníčka, nebude chybět vepřo knedlo zelo, plněné bramborové knedlíky či fit menu. V sobotu a neděli budeme otevírat o hodinu dříve než běžně o víkendech, tedy už v 11 hodin. Ceny zvyšovat nebudeme. Jídelní lístek bude samozřejmě i v angličtině,“ upřesnila provozní Radegastovny Jarmila Vavrušová.

NA FESTIVALU

Některé podniky z centra města budou působit i přímo na Colours of Ostrava. Jedním z nich je i Gokana Sushi Bar ze Zámecké ulice.

„Letos nás najdete i přímo na festivalu, kde budeme připravovat sushi při příležitosti uvedení japonského piva Asahi na český trh,“ uvedl majitel Gokany Tomáš Polák. Speciální nabídku pro návštěvníky festivalu chystá taky oblíbené Hogo Fogo Bistro na Sokolské třídě. „Pokud vyjde počasí budeme mít v provozu dvě kuchyně, když jedna bude umístěna na terase. Už nyní se nám plní rezervace, a dá se tedy očekávat, že budeme mít během festivalu zase plno,“ přidal svou zkušenost jeden z majitelů podniku, Petr Jonáš.

Do kavárny Ostravanka coffee shop míří v průběhu festivalu každým rokem stále více zákazníků.

„Podle toho jsme museli upravit nabídku. Připravujeme výhodná menu, která se už osvědčila loni. Rozšířená bude i nabídka kávy a ledových nápojů. Vše se ale budeme snažit přizpůsobit počasí,“ prozradila provozní kavárny Radka Paličková. Stánek Just Donut bude, stejně jako v loňském roce, zákazníkům k dispozici přímo v areálu festivalu.

„V pobočkách v centru i v Porubě posílíme množství během výroby, ale ne nijak markantně. V minulém roce jsme totiž žádný velký nárůst počtu návštěvníků nezaznamenali, takže žádné velké přípravy a akce v provozovnách nepřipravujeme,“ uvedl majitel Just Donut Jiří Lux.

V případě nepříznivého počasí byly v minulých letech nedostatkovým zbožím gumáky a pláštěnky. Klasické obchody s obuví a oblečením, až na výjimky, si totiž žádné zásoby tohoto druhu zboží předem neobjednávaly.

Fotogalerie: Colours of Ostrava ve čtvrtek 20. července 2017

Už v předchozích letech hodně zákazníků pláštěnku nakoupilo v prodejně s pracovními oděvy Canis, která má v Ostravě hned dvě pobočky (a to v ulicích Poděbradově a Přemyslovců).

„V minulých letech jsme opravdu zaznamenali větší poptávku po gumácích a pláštěnkách, věřím, že letos tomu nebude jinak. Určitě budeme připraveni v případě deště na větší nával zákazníků. Náš centrální sklad je navíc kousek od Ostravy, takže není problém si zboží včas doplnit,“ poznamenala vedoucí místní prodejny Barbora Pavlíčková.

NEPŘEHLÉDNĚTE

close info Zdroj: Deník zoom_in

Téma Colours of Ostrava i s rozhovorem se Zlatou Holušovou najdete v aktuálním vydání Ostravského týdeníku, který je pravidelnou součástí úterního tištěného vydání Moravskoslezského deníku a od středy pak samostatně v prodeji na stáncích s vloženým TV Magazínem - více zde