STAV PO ROCE

Je tomu rok, kdy radní městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz oslovili primátora města se žádostí o projednání budoucnosti Přednádraží a podílu města na celé situaci. Vedení městské části poté jednalo s představiteli města o možnostech odkoupení nemovitostí v tamní lokalitě. Z plánu však nakonec sešlo.

Jak sdělil primátor Petr Kajnar, město se soustředilo především na dva velké projekty přípravu průmyslové zóny v Hrušově a rozvoj Vědeckotechnologického parku v Porubě.

„Už jsme o Přednádraží ztratili zájem. Teď je to věc pana Roztočila, coby majitele všech nemovitostí. V současné době je v exekuci, slyšela jsem, že by v září nebo říjnu měly jít objekty do dražby. I kdyby se tak nakonec stalo, nebudeme o budovy usilovat," sdělila mluvčí Moravské Ostravy a Přívozu Jana Pondělíčková.

close Ostravské ghetto Přednádraží. Snímek ze začátku roku 2014. Opuštěné domy v lukrativní ostravské čtvrti i nadále chátrají. zoom_in

close Ostravské ghetto Přednádraží. Snímek ze začátku roku 2014. Opuštěné domy v lukrativní ostravské čtvrti i nadále chátrají. zoom_in

Tlustou čáru za případem však neudělal samotný majitel objektů Oldřich Roztočil. „Projekt rozhodně neopouštím, budu se soudit s lidmi, kteří mají s celou situací co do činění. Dostanu své peníze a úsilí zaslouženě zpátky. Nechci však příliš zacházet do detailů, prozatím je to má soukromá věc. Kauza Přednádraží však určitě nekončí," uvedl. Dodal také, že i v případě, kdy by se našel kupec, nastane velký paradox s kanalizací. „Město mě mylně označuje za majitele kanalizace, která je zavedena v domech. To znamená, že by potenciální majitel mohl rekonstruovat, jak by chtěl, jen by se všemi záležitostmi ohledně kanalizace musel chodit za mnou. Alespoň podle toho, co tvrdí město," řekl Roztočil.

Město však stále trvá na tom, že je kanalizace ve vlastnictví majitele budov, pana Roztočila. „V současné době neuvažujeme o odkoupení pozemků, i kdyby šly do dražby. Můj názor je takový, že pro město by to nebyla výhodná investice. Domy jsou v ještě horším stavu než před rokem a stálo by mnohem více peněz je zrekonstruovat než je nechat zbourat a vystavět na jejich místě nové objekty," konstatoval náměstek primátora Jiří Hrabina.

Helena Grabowská