K úklidu odpadků město vybralo záměrně frekventovanou lokalitu a vybízí občany, aby se za dodržování protipidemických opatření k úklidu připojili. Pro zajištění dostatečného množství ochranných rukavic, pytlů a dezinfekce prosí o nahlášení účasti na emailu dbrazinova@ostrava.ct do pátečního poledne.

Pustevny ve čtvrtek 15. dubna 2021.
OBRAZEM: Pustevny hlásí 1,5 metru sněhu, vypadají jako z pohádky

Sraz účastníků s nasazenými respirátory bude v devět hodin na parkovišti u Slezskoostravského hradu. Předpokládaná doba úklidu bude do 12. hodin. Ostravský tým alternativních „technických služeb“ povedou primátor Tomáš Macura a jeho náměstkyně pro životní prostředí Kateřina Šebestová, která říká, že město se dobrovolných úklidových akcí účastní pravidelně.

Vizualizace lávky, která propojí DOV a centrum Ostravy.
Nová lávka přes řeku Ostravici propojí centrum Ostravy s Dolními Vítkovicemi

„Protože jsme se vzhledem k probíhající epidemiologické situaci nemohli oficiálně účastnit celorepublikové akce ‚Ukliďme Česko‘ v plánovaném termínu na konci března, rozhodli jsme se pro úklidovou akci v náhradním datu, po ukončení nouzového stavu. Věřím, že se nám přihlásí dostatek dobrovolníků, protože odpadků a nepořádku kolem řeky je bohužel opravdu velké množství,“ doufá Kateřina Šebestová, která k úklidu vybízí nejen úředníky a zástupce samosprávy města i obvodů, ale i zástupce Povodí Odry, majitele pozemků a všechny, kterým není veřejný pořádek lhostejný.