Nejprve dvě věže a 238 metrů, posléze kvůli geologickému průzkumu zcela nová podoba jednověžové stavby s 235 metry. Investor stavby RT Torax musel v průběhu příprav udělat řadu změn.

Na detailních výkresech nyní usilovně pracují také architekti Chybík a Krištof ze stejnojmenného studia, kteří na svém webu uveřejnili i další snímky s příběhem celého projektu. Nabízejí tak další pohledy na plánovanou nejvyšší stavbu v zemi z okolních ulic a panoramatické záběry s novou dominantou Ostravy.

Zda vůbec bude Ostrava Tower stát zatím stále není jisté. Město s investorem debatuje o bankovních zárukách, chleba se bude lámat na přelomu jara a léta. Zda jí však mrakodrap skutečně bude, se rozhodne na jaře. Urbanisticky a stavebně už je po řadě sezení a připomínek vše vyřešené, včetně napojení stavby na okolí, otázka ale nyní spočívá na bankovních zárukách.

„Dohoda dosud nebyla nalezena ve věci ručení za závazky projektové společnosti, kdy investor chce, aby projekt byl realizován speciální společností, ale nechce za její závazky převzít ručení. My to naopak vyžadujeme, jedná se o významnou stavbu v centru města a nechceme se tady v krajním případě dívat na nějaký rozestavěný skelet,“ popsal stávající situaci na zastupitelstvu v závěru minulého roku primátor Ostravy Tomáš Macura, podle něhož má být financování projektu řešeno bankovním syndikátem, který vznikne teprve na jaře a jeho lídrem bude Moneta Money Bank.

Zastupitelé proto tehdy posunuli nejzazší termín pro finální dohodu na nedořešených věcech s investorem na 30. dubna. Obě strany mohou od smlouvy odstoupit do 30. června. Zastupitelé tak budou mít k dvě zasedání na to, aby se město s investorem na všem dohodlo a poslední přetrvávající otazníky kolem stavby se rozplynuly.