Město Ostrava však mezi lesoparkem Benátky a kolonií Bedřiška připravuje unikátní moderní střelnici k širokému využití.

Původní soukromá střelnice, která byla nezastřešená a při provozu kvůli hluku střelby rušila obyvatele žijící v okolí, bude stržena. Místo ní vznikne nová moderní střelnice se soutěžními parametry.

„Nová střelnice bude řešena jako uzavřený objekt, z bezpečnostních i akustických důvodů z převážné části situovaný pod úroveň terénu,“ odpověděla na dotaz Deníku mluvčí Ostravy Gabriela Pokorná, podle níž bude tato „podzemní“ střelnice sloužit jak tréninkové střelbě, tak i k pořádání střeleckých soutěží.

Město nyní připravuje projektovou dokumentaci, avšak kdy by se nová střelnice mohla začít stavět a kolik vůbec může stát, se zatím neví. Střílet se v ní bude lehkými i kulovými zbraněmi.

„Podle investičního záměru bude vybudována střelecká technologie vymezená pro sportovní vzduchovkové disciplíny, sportovní puškové a pistolové disciplíny i civilní puškové a pistolové disciplíny,“ přiblížila milovníkům střelby mluvčí města.

Bedřiška, rok 2010:

| Video: Youtube

Pro sportovce i ke komerci

Kdo ji bude moci využívat? „Nová střelnice bude využívána sportovními střelci a reálné je i využití ke komerčním účelům,“ přiblížila Gabriela Pokorná. Deník disponoval informací, že by měla sloužit též k výcviku bezpečnostních složek na území města, od tohoto záměru se ale nakonec muselo ustoupit.

„Od původní dohody s Policií České republiky a Městskou policií Ostrava o využívání nové střelnice ke cvičení složek bylo upuštěno vzhledem k jejich nárokům a s ohledem na specifika nové stavby, jež jsou dána ochranným pásmem vodního zdroje a ochranným pásmem lesa,“ vysvětlila Pokorná.

V místě zchátralého areálu staré střelnice v Ostravě-Hulvákách vznikne nová, krytá a do země zapuštěná moderní střelnice určená sportovcům i ke komerčnímu využití.

Dobové fotografie obvodu Mariánské Hory a Hulváky, včetně hulváckého koupaliště:

| Video: Youtube