Vedle registrace uprchlíků podle pořadových čísel zde bude například 50 skládacích lůžek a 100 židlí se stoly v odpočinkové části, občerstvení, dva dětské kouty, dva boxy s nábytkem na přebalování malých dětí, ošetřovna a místnost pro psychologického interventa.

Organizátoři nezapomněli ani na psí miláčky – protože nemohou dovnitř, jsou pro ně připraveny klece, žrádlo i hračky v modrém stanu HZS ČR hned vedle pavilonu A. Bude tam stálá služba od 7 do 19 hodin.

Krajský soud v Ostravě.
Drogový dealer napálil známého podnikatele

„Hasiči z HZS Moravskoslezského kraje a dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic se zapojili do zařizování centra pomoci nábytkem, především stoly, židlemi a lůžky, včetně povlékání. Někteří se pustili i do montování nábytku a hraček, další do natahování kabelů pro počítačové systémy. Pomohli i při návozu spotřebního materiálu, zdravotnických a desinfekčních prostředků,“ přiblížil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Podle předběžných informací zde bude připraveno celkem 25 pracovníků na registrace a další vyřizování pro ukrajinské uprchlíky – hasiči, migrační a ubytovací pracovníci MV, Policie ČR, zástupci úřadu práce a zdravotních pojišťoven. Dalších 25 osob – především z řad dobrovolníků – se zde bude starat o chod KACPU, údržbu a zásobování KACPU.