Město už jedná se společností Linkcity o smlouvě, termínech a dalších detailech. Developer komplex nemovitostí, jemuž novou tvář vtisklo architektonické studio Bogle Architects, koupí za 24 milionů korun plus DPH. Rezidence vznikne na konci Stodolní ulice v bloku mezi Porážkovou a Masnou ulicí v rámci přestavby a dostavby celého území.

Rezidence má mít multifunkční využití a sloužit k bydlení, díky návazným parkům i k odpočinku a chybět nebude ani obchodní parter. Instpiraci architektů byla podoba rekonstruovaných historických Jatek, u kterých bude stát.

Vykutálená dvojička cpe čokolády do batohu.
VIDEO: Zloději v akci. Podívejte se, jak pracují

„Podél celého bloku Stodolní, Masná, Porážková je navržen parter s komerčními jednotkami, předpokládá se využití jako například lékárna, pekárna a jiné obchody, ordinace, kavárna, restaurace nebo hobby,“ vysvětlila mluvčí města Gabriela Pokorná. V rámci rezidenční části má být kladen důraz na společné zahrady ve vnitroblocích. Jako dětské hřiště a relaxační prostor má sloužit zelená střecha objektu s výhledem na Jatka.

„Návrh pracuje s kontextem celé lokality, života v ní a ctí i její historii. Naskytne možnost kvalitního bydlení a plnohodnotného trávení volného času přímo v centru města. Kromě komerčních prostor je plánována výstavba 158 bytů s parkovacími místy,“ shrnul primátor Tomáš Macura.

Budoucí polské letiště Solidarita, vizualizace.
Polsko představilo varianty VRT Ostrava – Katovice. Plány směřují k letišti

Hotel znovu neuspělZáměr prodat zmíněné nemovitosti v centru města schválili zastupitelé už v září. Zájemci mohli předkládat své nabídky do konce listopadu, v termínu obdrželo město dvě nabídky k odkoupení. Společnost Promet Commercial zamýšlela vybudovat multifunkční budovu s obchodními prostory, byty, garážová stání a hotel, její nabídka však nesplnila podmínky města a nebyla akceptována.

Ani tentokrát se tak nevyplatila sázka na hotel, s nímž v nedaleké Vojanově ulici neuspěla před časem právě Linkcity. Tato společnost se ale nyní postará o proměnu rezidence Stodolní.

S lokalitou kolem Bohumínské ulice má Ostrava velké plány.
„Za mostem“ se blýská na lepší zítřky. Slezská Ostrava chce zpět své centrum

Generální ředitel developera Clément de Lageneste ocenil způsob, jakým vedení Ostravy přistupuje k rozvoji města. „Záměr revitalizovat brownfieldy a navracet život do nevyužitých lokalit s ohledem na trvalou udržitelnost města přesně odpovídá našemu pojetí developmentu. Proto nás těší příležitost zahájit spolupráci s městem Ostrava na tak symbolickém místě, jakým je právě Stodolní. Věřím, že společně přispějeme k dalšímu rozvoji území,“ uvedl generální ředitel Linkcity Czech Republic.