Jak už Deník informoval na přelomu roku v exkluzivním přehledu staveb, které by v Ostravě měly do šesti let vyrůst v součtu za zhruba osmnáct miliard korun, v Moravské Ostravě v ulici U Stadionu (za OC Futurum) se chystá stavba multifunkční sportovní haly, která má doplnit chybějící sportoviště tohoto typu.

Sloužit má totiž především míčovým sportům a s kapacitou pro 3500 diváků se stane po vítkovické Ostravar Aréně a porubské RT Torax Areně třetí největší primárně sportovní halou v Ostravě.

Budoucí místo, kde má nová multifunkční sportovní hala stát - poblíž ulice U Stadionu v Moravské Ostravě, únor 2022.
FOTO: Tady Ostrava plánuje novou sportovní halu. Dočká se Nová huť stěhování?

Půjde o společný projekt několika investorů, náklady mají dosahovat 600 milionů korun, přičemž podle uzavřeného memoranda město zaplatí 200 milionů korun, Moravskoslezský kraj 80 milionů, ČSAD Ostrava zaplatí projekt a poskytne pozemky pro stavbu.

„250 milionů by měla přispět také Národní sportovní agentura (NSA), dotace sice ještě vypsány nebyly, ale očekáváme je,“ uvedl na středečním zastupitelstvu města Tomáš Vrátný za nositele projektu – Spolek na podporu sportu, dětí a mládeže.

Vizualizace sportovní haly v Ostravě-Třebovicích.
Další sportovní halu pro Ostravu stíhá prokletí. Stavět odmítlo už pět firem

Na konci února o ně hodlá aktivně usilovat náměstkyně ostravského primátora pro školství a sport Andera Hoffmannová, která se chystá do Prahy na jednání se zástupci nové vlády a NSA. „Agentura operuje asi s 581 miliony korun měsíčně, i proto v dotaci věřím,“ uvedla Hoffmannová s tím, že podmínka NSA ohledně kapacity haly pro udělení dotace byla splněna.

Sportovní haly v Ostravě:

Sportovní centrum Moravské Ostravy

Projekt schválený v roce 2020 by nejpozději v červenci letošního roku měl mít vydané stavební povolení. „Díky velmi vhodnému designu odpovídajícímu 21. století by měla hala velmi slušně reprezentovat Ostravu, navíc se líbí i národním federacím míčových sportů, máme tedy ambice pořádat mezinárodní akce,“ předeslal Tomáš Vrátný.

Samotná hala bude disponovat rekuperací či fotovoltaikou, následně se má kultivovat i okolí, které by mělo „žít“ sedm dní v týdnu.

Vizualizace koncertní síně v Ostravě.
Ostrava, město vizualizací. Kdy se těchto staveb za miliardy dočkáme?

„Stávající prostor haly je problémový z hlediska výšky, přistoupili jsme proto k tomu, že odstraníme střechu haly, vložíme do ni novou, čímž vlastně vznikne hala v hale. Fasádu objektu máme díky stávající budově, kterou vyčistíme. Koridorem pak bude přidružena hala tréninková,“ popsal projekt architekt David Průša z ateliéru Platforma Architekti, který se v Ostravě už zasloužil například o novou podobu Kulturního domu Poklad v Porubě.