Zřejmě nejznámější mezi bruslaři jsou Komenského sady v centru Ostravy. Toto však není ediné místo,kde mají milovníci in-line bruslení možnost ukojit svou zálibu.

Poruba – pro dravější jezdce

„Skvělá je trasa v Porubě, která začíná na Hlavní třídě a vede k Vysoké škole báňské za kolejemi směrem na Krásné Pole. Trasa pokračuje mírným sjezdem na zadní brzdu do Vřesiny,“ říká osmadvacetiletý Martin Král, který se bruslení věnuje už více než patnáct let. „Pokud někdo nemá dost, může se vydat zadem zpět do Poruby nebo pokračovat do Zátiší po pěkném asfaltu. Trasa měří přibližně osm kilometrů,“ dodává Král.

Hrabová – pro nenáročné

Stezka vede podél řeky Ostravice. „Nejlépe je vystoupit na zastávce Mostní, dát se po směru jízdy ke křižovatce. Po pěti minutách je nutné přejet přes most. Tam je možné začít bruslit. U řeky je i občerstvení,“ podotýká Miroslav Kotajný z Ostravy-Hrabůvky.

Klimkovice – pro rodiny s dětmi

Dalším skvělým místem pro výlet na bruslích je prostranství kolem Jodových sanatorií v Klimkovicích.„Máme to tady moc rádi. Je tady spousta chodníčků se zámkovou dlažbou a jedna cesta s hladkým živičným povrchem. Jedná se o přibližně dvoukilometrový okruh. Všude kolem je zelená tráva. Pro víkendové vyjížďky s rodinou je to ideální místo,“ tvrdí dvaatřicetiletý Radim Černý z Ostravy-Klimkovic, podle kterého je malou nevýhodou fakt, že do areálu nesmějí psi.

Martinov – pro začátečníky

Také cyklostezka kolem ulice Martinovské, kde projíždí tramvaj číslo 4, je výborná pro vyznavače in-line bruslení. „Trasa začíná na zastávce Čistírny, odkud se pokračuje směrem na zastávku Dílny DPO. Dále jde pokračovat nahoru k Duze. Parkoviště u bývalé Big Billy je pak výborné pro začátečníky,“ míní Pavel Prázdnovský z Ostravy-Poruby, který vyráží na jízdu po této trase pravidelně dvakrát týdně. Trasa měří asi čtyři kilometry.