Venkovní bazény a jejich okolí jsou hotovy, v pátek 1. června se otevřou veřejnosti.

Rekonstrukce celého areálu van a bazénů vyšla na více než sto milionů korun. Financovalo ji město Ostrava, obvod Moravská Ostrava se na stavbě podílel téměř deseti miliony korun, čtyřicet milionů korun darovala společnost Dalkia. Spravovat a provozovat ho dál bude městská společnost Sareza.

„Původní betonová vana bazénu byla využita pro bazén nerezový, který byl oproti původnímu zvětšen o malou část pod skluzavkou.

Celý bazén je rozdělen na dvě části–plaveckou a relaxační.

V relaxační části jsou různé vodní atrakce, například podvodní masážní trysky, vzduchová masážní lůžka, chrlič vody a vodopád se skaliskem, vodní houpačka, trojitá skluzavka, malá lezecká stěna, šplhací síť a další. Také dětské brouzdaliště je celé z nerezu se spoustou atrakcí pro děti,“ popsala mluvčí Sarezy Martina Gavendová. Upřesnila, že u všech bazénů jsou nová brodítka s nerezovými sprchami. V podzemí budovy vznikla úpravna vody pro oba bazény.

„Byly postaveny dvě nové budovy, venkovní pokladna a bufet, zahrnující i sociální zařízení. V budově lázní pod vnitřním bazénem byly upraveny nové toalety pro návštěvníky a převlékárny. Celý areál je nyní zpřístupněn jako bezbariérový,“ dodala Gavendová.

Venkovní areál bude otevřen denně od 9 do 19 hodin s přihlédnutím k aktuálnímu charakteru počasí. Vstupné do zařízení bude celodenní, a to pro dospělé 80 korun, děti do 15 let a senioři zaplatí 40 korun,děti do 6 let mají vstup zdarma. Návštěvníci mohou využít také některý typ zvýhodněného rodinného vstupného.

Plavecký bazén Čapkárna byl postaven před padesáti lety. Autorem návrhu byl Jan Chválek z ostravského Stavoprojektu, který volil internacionální funkcionalistický styl.