Během krátké existence jeho expozice s požární technikou a historickými dokumenty navštívilo už 8000 lidí z České republiky i ze zahraničí. Řekl to mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Uvedl, že do muzea míří rodiny s dětmi i jednotlivci, ale také školní třídy, výpravy dobrovolných hasičů a zahraniční delegace. "Prohlídkami exponátů a poslechem videopořadů stráví vždy minimálně hodinu," řekl.

Expozice je rozdělena do šesti tematických částí - Hasičské modely a modelové situace, Historie hasičství, Videoprojekce složená z ukázek zásahů hasičů u požárů, dopravních nehod či úniků nebezpečných látek, Chemicko-technické vybavení, Ukázka záchrany osob u dopravní nehody a Historická hasičská technika.

"Poslední dvě části mívají největší úspěch především u dětí, které si zde mohou nasadit profesionální zásahovou přilbu, zkusit si potěžkat hydraulické vyprošťovací zařízení a zapumpovat si na malých i velkých historických stříkačkách," řekl Kůdela. Dodal, že odvážlivci s dobrým sluchem si rádi zatočí i na dobře fungující ruční siréně z poloviny 20. století.

Expozice druhého největšího hasičského muzea v Česku sídlí v budově postavené v roce 1905. Až do roku 1980 v ní byla zbrojnice dobrovolných hasičů. Pak v ní sídlil kabinet požární ochrany, který sloužil především jako školicí středisko.