Jejich svátek posvětilo krásné slunečné počasí, což se podepsalo i na podstatně vyšší účasti než v minulých letech. Ve dvě hodiny odpoledne se vydal majálesový průvod nápaditých masek, kejklířů a žonglérů na Slezskoostravský hrad. V čele průvodu jeli dva policisté na černých koních, za nimi kráčely svižným krokem dlouhonohé mažoretky doprovázené dechovkou.

V průvodu masek pak nechyběl například spoře oděný lesní muž, strašák do zelí nebo ekologičtí aktivisté, kteří byli ověšeni plastovými lahvemi a dalším nepořádkem a představovali postrach lesa. V průvodu se představily také lesní žínky nebo Římanky. V prostorách Slezskoostravského hradu pak začala skutečná zábava, o kterou se postarali nejen samotní studenti, ale také desítky hudebních kapel, divadelníci a další pozvaní umělci. Ti se střídali na dvou venkovních pódiích, v klubu a na divadelní scéně.

Studentům hrály k dobré náladě kapely jako Visací zámek, Luca Brasi, Weget, Al Yaman nebo Electrick Mann a Prague Ska Conspiracy. Výborná atmosféra zde panovala až do hlubokých nočních hodin.

Jak sdělila mluvčí univerzity Hana Jenčová, králem majálesu se stal držitel nejlepší masky, konkrétně policejního vozu. Ten také získal zájezd do zahraničí a mobilní telefon. Oceněni však byli i ostatní studenti.