Mírná zima a vážný zájem investora o pronájem kanceláří měly vliv na zrychlení stavby prvního objektu komplexu The Orchard. První ze tří administrativních budov měla podle původních plánů sloužit firmám od prosince tohoto roku. Hotova však nakonec bude už na počátku října.

„Zima byla pro stavaře příjemná, takže se stavba zrychlila. Zvýšení tempa inicioval také první klíčový nájemce, který by měl obsadit zhruba polovinu z kancelářských ploch,“ sdělila během slavnostního dokončení hrubé stavby Alexandra Děcká, manažerka irské společnosti Red Group. Tento developer investuje do výstavby celého komplexu, který roste na pozemku mezi ulicemi Hornopolní a Cihelní v Ostravě-Fifejdách, přibližně 1,4 miliardy korun.

Zmiňovaného prvního velkého nájemníka nechtěla Děcká blíže specifikovat. Podle našich zjištění by však mělo jít o společnost z bankovního sektoru, která zatím v Ostravě nepůsobí. Investoři odjinud, ale také firmy místní, by pak měly zabrat zbývající polovinu prostor v prvním objektu, jenž bude mít rozlohu kanceláří dvanáct tisíc metrů čtverečních.

Po včerejším dokončení hrubé stavby nyní přichází fáze, kdy objekt dostane ocelovoskleněnou fasádu a začne se s pracemi v interiéru budovy. „Kromě hotové betonové konstrukce první kancelářské budovy bude brzy dokončeno i druhé nadzemní podlaží skeletu hotelu. Stavební práce na budově hotelu plánujeme dokončit do konce letošního roku,“ uvedl David Honek, ředitel společnosti MDA Consulting, která odpovídá za řízení projektu výstavby. Administrativní komplex The Orchard budou v konečné fázi tvořit tři kancelářské budovy o sedmi patrech, tří až čtyřhvězdičkový hotel, restaurace a parkovací dům. „Dojde tak k oživení celé lokality a vytvoření příjemného prostředí také pro obyvatele přilehlého sídliště. V rámci humanizace okolního prostředí totiž postupně vznikne nové veřejné prostranství s náměstíčkem, pizzerií a malými obchody v přízemí budov,“ přiblížila ještě projekt Alexandra Děcká.