„Pomalu se začínají termíny naplňovat, ale volná místa ještě máme. Zejména na pozdější termíny,“ sdělila Alice Hovjacká z jezdeckého klubu SK Mušketýr, který je organizátorem příměstského tábora.

„Pro letošní léto jsme připravili sedm turnusů spojených s jízdou na koni, další dva jsou pak zaměřeny na výuku anglického jazyka pro děti od deseti let. Ty začínají už 2. července. V případě angličtiny musejí mít děti za sebou minimálně jeden rok studia tohoto cizího jazyka. Turnusy začínají vždy v pondělí a končí v pátek,“ řekla Alice Hovjacká

„Děti, které mají zájem se přiučit i jazyk, musejí požádat rodiče o 2300 korun. Zájemci o standardní tábor, který začíná 16. července, zaplatí 1700 korun,“ doplnila Hovjacká, podle které je poslední turnus naplánován na 27. srpna. Během tábora mají děti sjednané úrazové pojištění. Tábor se nachází ve Slezské Ostravě v horní části Trojického údolí poblíž zoologické zahrady. Tyto tábory jsou určeny dětem od 9 do 17 let.

Kdo ví, že jeho dítě neholduje koňům ani angličtině, a chce si na pár dní odpočinout od svých ratolestí, má nejvyšší čas. Pětidenní příměstské tábory pořádá během letošního léta Středisko volného času na Gurťjevově ulici v Ostravě-Zábřehu. První začíná 9. července, následující vždy o týden později. „V současné době máme již z větší poloviny obsazeno,“ řekla Anna Sekaninová, zástupkyně ředitele Střediska volného času v Ostravě-Zábřehu. „Děti si mohou zahrát sálovou kopanou, florbal, stolní tenis, ringo, softball i různé netradiční hry. Plánovaná je také návštěva bazénu či výlet do Beskyd,“ dodala Sekaninová. V tomtéž termínu je nachystán střediskem také takzvaný Hacker Camp. „Děti přímo ve středisku půl dne sportují, zbytek dne je pak učím různé zajímavosti na počítači. K dnešnímu dni máme však místo jen pro pět dětí,“ pověděl Martin Kořistka, vedoucí tábora. Cena obou typů táborů je 600 korun. Na oblíbený příměstský tábor v zoologické zahradě je již pozdě. „Poslední přihlášku jsme registrovali před měsícem,“ prozradila Šárka Kalousková ze Zoo Ostrava.

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA. Příměstské tábory v Ostravě už jsou z většiny obsazené. Rodiče, kteří si chtějí od svých potomků oddechnout, mají v těchto dnech poslední šanci.

Tabulka:

Další příměstské tábory v Ostravě:

TJ Sokol Poruba – Vřesinská, Ostrava-Poruba

I. turnus: 9. až 13. července

II. turnus: 16. až 20. července

III. turnus: 23. až 27. července

(přihlášky na telefonním čísle 596 924 639)

Kulturní zařízení Ostrava-Jih – Dr. Martínka, Ostrava-Hrabůvka

I. turnus: 9. až 13. července

II. turnus: 20. až 28. srpna

(bližší informace na čísle 736 512 666)

Kulturní zařízení Gama – Generála Píky, Ostrava-Fifejdy

I. turnus: 9. až 13. července

II. turnus: 20. až 24. srpna

III. turnus: 27. až 31. srpna

(bližší informace na čísle 596 611 760)

Kulturní zařízení Jízdárna – Jízdárenská, Ostrava

I. turnus: 9. až 13. července

II. turnus: 20. až 24. srpna

III. turnus: 27. až 31. srpna

(bližší informace na čísle 596 626 852)

Klub Atlantik – Čs. legií, Ostrava I. turnus: 9. až 13. července

II. turnus: 27. až 31. srpna

(bližší informace na čísle 599 527 110)