„Mám štěstí, že bydlím v Queensu, takže se mě to až tak moc nedotklo. Sice mám byt jen kousek od řeky a vidím na Manhattan, ale kromě pár popadaných stromů se v té mé oblasti nic velkého nedělo. Bohužel mě to ale zasáhlo pracovně, jelikož zimák, kde trénuji, je na západní straně Manhattanu a byl celkem dost zasažený," napsal Deníku z New Yorku Ivo Mocek.

V budově stadionu bylo podle něj až 1,5 metru vody, stále tam nejde elektřina, led se rozpustil. „Spodní část Manhattanu byla celkově postižena nejvíce. Zatopené ulice, zlomené stromy, výpadek proudu. Nejezdilo metro. Některé tunely a stanice metra jsou stále pod vodou," vylíčil situaci po řádění Sandy mladý Ostravák.

Na Manhattanu od 39. ulice směrem dolů podle něj stále nejde elektřina, protože v dané lokalitě vybuchl velký transformátor. „Byl to tak obrovsky záblesk, že jsem ho viděl až u sebe. Spousta mých kamarádů, kteří bydlí v té lokalitě, se raději přesunula ke známým, aby si mohli nabít telefony, dát si sprchu a podobně."

V současné době podle něj probíhají práce, které mají postupně vrátit věci zpět do normálu. Potrvá to však ještě mnoho dní. „Už aspoň začaly jezdit autobusy, ale než se s nimi člověk někam dostane, tak to trvá věčnost. Jediný způsob, jak se teď lidé mohou dostat na Manhattan, je taxíkem. Ty teď mohou vozit více pasažérů než obvykle," popsal Ivo Mocek.