Zůstává totiž také poslankyní a krajskou zastupitelkou. Zastupitelé také rozhodli, že počet radních Moravské Ostravy a Přívozu stoupl ze sedmi na devět, počet místostarostů ze tří na čtyři. Pro Zuzanu Ožanovou coby starostku za hnutí ANO hlasovalo 19 z 35 zastupitelů.

Co se týče klíčových bodů, po hodině zasedání bylo hotovo. Hnutí Ostravak, které vyhrálo volby a následně bylo posláno do opozice, neubránilo stávající počet sedmi radních a tří místostarostů. Celá koalice svými 19 hlasy zvýšila počet radních na devět a počet místostarostů na čtyři.

„Více názorů může jednání rady jen prospět,“ okomentovala změnu Zuzana Ožanová (ANO), krátce poté zvolena nová starostka.
„Je to neopodstatněné navyšování placených funkcí! Náklady na jednoho uvolněného místostarostu se pohybují kolem čtyř milionů korun za volební období,“ marně bojoval a přesvědčoval předseda politického klubu zastupitelů Ostravaku Robert Adámek.

V kontextu toho vyznělo lehce komicky, když nově zvolení místostarostové přislíbili, že své funkce budou vykonávat hospodárně. Krátce nato začalo být rušno i na balkoncích jednacího sálu, kam dorazilo několik desítek občanů. To když ANO navrhlo na starostku Ožanovou, vstoupila do hry rozhodcovská píšťala. Naopak při přečtení jména Petry Bernfeldové zněl dlouhý potlesk.

Ustavující zastupitelstvo MOAP (Moravská Ostrava a Přívoz), 5. listopadu 2018 v Ostravě.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Vyrojily se také transparenty s nápisy „Respektujte výsledky voleb“ či „Ano, Piráti, ODS? Volební lístek není toaletní papír“. Lidé tak reagovali na fakt, že volby vyhrál Ostravak, nikoliv ANO. Na chodbách pak do telefonů padaly i mnohem peprnější výrazy označující dámské přirození. V internetových diskusích zase už o víkendu přibývalo příslibů, že ten či onen byl u voleb naposledy.

Zastupitelé však měli jasno. Zatímco Bernfeldová získala pouze hlasy své strany, koalice jednotně poslala do křesla starostky Moravské Ostravy Zuzanu Ožanovou. „Podívejte, takový Petr Vícha je senátorem a starostou Bohumína, a vykonává své funkce dobře. Věřím, že se alespoň z poloviny osvědčím tak jako on,“ musela vysvětlovat Ožanová kumulaci svých funkcí.

Ukončená rekonstrukce vodního díla Šance na řece Ostravici.
Rekonstrukce přehrady Šance skončila

Nové složení rady Moravské Ostravy a Přívozu
Zuzana Ožanová (ANO) – starostka (neuvolněná)
Alena Pataky (ANO) – místostarostka (uvolněná)
Rostislav Řeha (Piráti) – místostarosta (uvolněný)
David Witosz (Piráti) – místostarosta (uvolněný)
Valentina Vaňková (ODS) – místostarostka (neuvolněná)
Petr Veselka (ANO) – radní (neuvolněný)
Petr Kuš (ANO) – radní (neuvolněný)
Lukáš Jansa (Piráti) – radní (nenuvolněný)
Ladislav Jodlovski (ODS) – radní (neuvolněný)

Také fotbaloví ultras Baníku se během sobotního domácího šlágru s mistrovskou Plzní připojili k oslavám 100 let výročí vzniku Československa.
OBRAZEM: Poznáte osobnosti z Baníkovské choreografie?
Ostrava. Ilustrační foto.
Ostrava má znovu čtyřkoalici! Je konečně definitivní?