Ani jedna ze stran už si nepřeje jitřit emoce, které květnové stažení mříží ostrahou obchodního centra Forum Nová Karolina přineslo. Obě strany se následně dohodly na fungování provozovny do února příštího roku a knihkupci tak měli dostatek času promyslet, co dál.

V minulém týdnu pak otevřeli zcela novou prodejnu takřka na dohled té stávající – v bytovém bloku s obchodním parterem přímo naproti obchodního centra. V místě, kde dříve fungovala mimo jiné kavárna a lékárna, dnes najdete sjednocené prostory obestavěné regály s knihami.

Zavřeno. Zatímco ostatní prodejny se v pondělí 10. května nejen v ostravském nákupním centru Forum Nová Karolina otevřely, mříže Knihy Dobrovský – s vyměněnými zámky – zůstávají stažené.
Ostraha Nové Karoliny uzavřela Knihy Dobrovský. Knihkupci se dívají přes mříže

„Je to naše 38. prodejna a rozlohou patří určitě mezi prodejny, které definujeme jako velké,“ řekl Deníku marketingový manažer Knih Dobrovský Adam Pýcha s tím, že menší knihkupectví provozuje společnost ještě v Géčku u Globusu.

Novou provozovnu u Trojhalí označil za prodejnu s příběhem. „Nachází se totiž v prostorách, které nám doporučili sami čtenáři, když se řešila kauza Karolina. Díky tomu mohlo vzniknout jedno z nejzajímavějších knihkupectví v naši historii,“ popsal Pýcha prodejnu označenou jako Trojhalí u Nové Karoliny.

Ve dvou patrech lidé naleznou vše, na co byli zvyklí, navíc zde knihkupci chtějí pořádat pravidelně také autogramiády a další akce pro lidi. První chtějí uspořádat zhruba za týden.

Obě prodejny současně

„Je to velmi povedená prodejna. Shodou okolností jsem tady dříve chodívala na kávu za svou druhou vášní. Nikdy by mě přitom nenapadlo, jak lze prostory krásně přebudovat,“ svěřila se Deníku na místě čtenářka Katka.

Po týdenním dohadování a jednání kvůli uzavření prodejny nakonec obě strany našly smírčí řešení a Knihy Dobrovský se o víkendu znovu otevřely lidem!
(D)obrovský zvrat! Lidé v Karolině už zase nakupují knihy

Rozhodně stojí za zmínku, že Knihy Dobrovský chtějí následujícího ještě téměř půl roku provozovat obě prodejny vzdálené vzdušnou čarou několik desítek metrů. Jakmile skončí dohodnutý termín nájmu v obchodním centru, budou od února provozovat už jen nově otevřenou provozovnu.

Vedení Fora Nová Karolina se na dotaz Deníku ohledně dohody s Knihami Dobrovský a dalších plánů nevyjádřilo, už v květnu ale informovalo, že v dotčených prostorách plánuje právě začátkem příštího roku otevřít zcela nový koncept knihkupectví.