„Před čtyřmi lety se tato akce u veřejnosti setkala s obrovským nadšením. Hlavně u těch lidí, kteří sledovali ohňostroj z terasy v prvním patře hradu. A chtěli by si tento zážitek zopakovat. Navíc chceme být jakousi alternativou k silvestrovským oslavám na Stodolní ulici,“ uvedla mluvčí obvodu Marie Stypková.

Slavit se bude také v Radvanicích a Bartovicích. Aby si ohňostroj mohly užít i děti, bude před radnicí odpálen už ve 21 hodin. „Všem přítomným bude podáváno malé občerstvení v podobě sladkého koláče a dospělí, kterým bude velká zima, dostanou svařák,“ upřesnila mluvčí a tajemnice úřadu Renata Nytrová.

Jediný novoroční ohňostroj na území města připravuje na první lednový den radnice Ostravy-Jihu. Patnáctiminutová hudební a světelná show se uskuteční od 18 hodin u kruhového objezdu v Hrabůvce. Ohňostroj se na stejném místě konal už třikrát, vloni ho sledovalo přes devět tisíc občanů. Také 1. ledna 2011 se obyvatelé obvodu mohou těšit na velkolepou show. Ze čtyř míst bude během patnácti minut odpáleno na půl tuny pyrotechniky za hudebního podbarvení skladby Bohemia Rhapsody skupiny Queen v podání The London Symphony Orchestra.

MIRKA CHLEBOUNOVÁ, IVA HAVLÍČKOVÁ