Ačkoliv významné jsou pro Ostravar roky 2014 až 2016, kdy docházelo k výrazné modernizaci nejen spilky a sklepů, nejdůležitější jsou pro pivovar roky končící sedmičkou. A právě proto v tom letošním připravuje další průlomové novinky. Tou hlavní je rozšířená nabídka.

„Lidé byli dlouhodobě zvyklí, že pivovar nabízel dva druhy piv Premium a Original a k tomu jsme postupně přidávali občasné speciály. To se teď změní. Občasné speciály se stávají součástí trvalé nabídky, kterou ze dvou až tří piv rozšiřujeme hned na osm," prozradil vrchní sládek Ostravaru Roman Richter s tím, že do stabilní nabídky bude vedle dvou zmíněných piv patřit také Mustang, Černá Barbora, Velvet a další tři nová piva, která pivovar postupně odhalí v průběhu roku.

NÁRODNÍ EXPANZE

U příležitosti kulatin přichází Ostravar i s novou marketingovou politikou skrytou za mottem „Nás nezkrotíte". Ta se projeví například v celonárodní distribuci piva. „Ostravar byl dlouhou dobu čistě regionální pivo, kterým sice svými hodnotami zůstane, ale rozhodli jsme se, že se s ním i kvůli zvýšení povědomí o značce vydáme i za hranice regionu do celé republiky," zmínila manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková s tím, že pivovar připravuje otevření dalších dvou nových značkových hospod, takzvaných Ostravaren, a to v Opavě a Ostravě.

Zástupci pivovaru už také odhalili první hvězdy pro letošní 17. ročník Slavností pivovaru Ostravar, které se uskuteční 23. a 24. června. „V pátek v Rockovém nářezu vystoupí Horkýže Slíže a Tři sestry a sobota bude taková rodinnější, vystoupí Mňága a Žďorp a DJ Lipo," prozradila za Ostravar Pavla Ličková s tím, že další čtyři hvězdy pivovar představí začátkem května. V předprodeji už jsou první vstupenky.