Výstava je koncipována jako putovní a chce v průběhu nadcházejících měsíců navštívit různá místa v Ostravě. Prvním z nich je nákupní galerie obchodního centra Globus v Ostravě-Porubě, kde bude k vidění do konce října 2020.

„Výstava dvanácti velkoformátových fotografií zachycuje objektivem ostravské fotografky Evy Palkovičové reálné situace dobrovolníků ADRA ve chvílích nezištné a smysluplné pomoci druhým. Dobrovolníci ADRA věnují svůj čas dětem, osamělým seniorům, lidem na konci života nebo dětem i dospělým s tělesným či mentálním postižením,“ sdělila vedoucí Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě – Dagmar Hoferková.

Sehnat dětského psychologa není vůbec jednoduché. Buď vás odmítne úplně, anebo si na termín počkáte i několik měsíců.
Češi marně shánějí dětské psychology. Medici jsou bez motivace, rodiče v koncích

„Ze zkušeností našich dobrovolníků víme, že i během jedné „obyčejné hodiny“ se skutečně dějí zázraky. Dobrý pocit ze smysluplně stráveného času s někým, kdo to opravdu potřebuje je pro naše dobrovolníky jednou z hlavních motivací a naše výstava chce toto poselství vyslat do světa“.

Zájemci o dobrovolnictví mají někdy obavu z toho, že je to činnost časově náročná a že se jí v dnešní uspěchané době nebudou moci naplno věnovat. Dobrovolnické centrum ADRA v Ostravě doporučuje vyčlenit si pro tuto činnost hodinu nebo dvě týdně, či jednou za dva týdny. Dobrovolník nemusí mít žádné speciální dovednosti, předpokládá však určitou míru empatie, věk minimálně 15 let a čistý trestní rejstřík.

Pustevny. Ilustrační foto.
Nový mobiliář na Pustevnách vznikne letos díky speciálnímu fondu

ADRA v Ostravě v současné době hledá nové dobrovolníky k osamělým seniorům, ale i k dětem a k lidem s tělesným, či mentálním postižením. Zájemci o dobrovolnictví si můžou domluvit osobní schůzku na tel. 605 784 584 nebo přijít kteroukoliv první středu v měsíci mezi 10. a 17. hodinou do sídla dobrovolnického centra ADRA v ulici Martinovská 164 v Ostravě.