Ten se musí během dvou měsíců postarat o to, aby bylo vše v perfektním stavu, a tak i připraveno na nadcházející sezónu. Ve většině divadel se tak provádí takové práce a úpravy, které by v průběhu roku znesnadnily, či úplně zastavily jejich chod.

Jedním z těch divadel, které má i během léta opravdu napilno je ostravské Divadlo loutek. To si naplánovalo řadu rozsáhlých úprav a prací, které se musí stihnout do 19. srpna. Od poloviny června tak se provádí kompletní rekonstrukce jeviště, a to vůbec poprvé od postavení budovy divadla před čtrnácti lety. Od rekonstrukce jeviště si pracovníci slibují například i snazší přesuny kulis. O pár místností dál se zase vytváří nové kulisy a loutky k připravované inscenaci Zlatovláska, a tak i výtvarníci mají napilno. Vše musí být připraveno již na 20. června, kdy by měly začít pravidelné zkoušky Zlatovlásky.

To v Divadle Jiřího Myrona se technický personál také musí otáčet. Jak řekl Karel Ulrich, vedoucí technických pracovníků, v ulici Československých legií právě probíhají kompletní práce na inženýrských sítích a velké změny se budou týkat i osvětlovací kabiny, kam se nově zabuduje klimatizace. Ve vedlejší budově Divadla Jiřího Myrona, která je v Milíčově ulici, technici pracují na strukturované kabeláží a telefonní ústředně.

I přes náročnost musí být veškeré práce ukončeny v pevně stanoveném termínu tak, aby nenarušily zahájení nové sezóny. Již poslední týden v srpnu se totiž ostatní pracovníci do divadel opět vrátí a začnou tak přípravy nového programu.

Eliška Michálková