Rozbalit deku na trávníku, relaxovat na slunci a občas se jít zchladit do vody nebo si pořádně zaplavat. Tak vypadají letní radovánky u vody. Koupaliště a venkovní vodní areály se v Ostravě otevírají už příští týden.

„Letní sezonu oficiálně zahájíme 1. června. Zda otevřeme dříve, je závislé jen na jednom jediném faktoru počasí. Sledujeme až deset internetových portálů s počasím pro Česko i Polsko a rozhodnutí padne vždy v 7 hodin ráno," řekla Deníku mluvčí Sarezy Hana Ryšánková.

Zároveň dodala, že ceníky u všech koupališť zůstanou letos stejné jako v roce 2013. „Všechny děti do šesti let mají do vodních areálů Sareza vstup zdarma. Děti do patnácti let, osoby s průkazem ZTP a senioři mají zlevněné vstupné. Rodiny s dětmi mohou využít také speciální dvacetiprocentní slevy na vstupném," vyjmenovala mluvčí Ryšánková.

Největší zájem je o „Vřesinu"

Ostrava se může pyšnit největším koupalištěm ve střední Evropě. Je jím Letní koupaliště Ostrava-Poruba.

„Bazén, který pojme 76 milionů litrů vody, se začal napouštět pitnou vodou z vodního řádu minulý pátek a napouštění trvá celých třináct dní. Letos jsme ovlivněni tímto termínem kvůli úpravám v Rudné ulici, jinak bychom napouštět začali i dříve," vysvětlila mluvčí Sarezy.

Aby se na návštěvníky „nelepila" klíšťata, provádí se v areálu také postřik travnatých ploch s tím, že naposledy se budou klíšťata hubit těsně před otevřením koncem května.

Na Jihu napuštěno, v Porubě opravují

Už od pátku je otevřený Vodní areál Jih, který odstartoval letní sezonu v Ostravě. Ostatní venkovní vodní plochy se začnou veřejnosti otevírat nejdříve 30. května.

Novinky se dočká i Krytý bazén v Porubě. „Už několik měsíců probíhá revitalizace venkovního areálu. Pod terasou budou vybudovány sprchy, toalety a bufet s občerstvením," uvedla mluvčí Sarezy Hana Ryšánková a dodala: „V pondělí otevíráme venkovní terasu na opalování u krytého bazénu v Porubě. Venkovní plavecký bazén ale zpřístupníme až v pátek."

Otevřít plánuje například i koupaliště ve Staré Bělé.

„Brány areálu otevřeme 15. června. Vstupné pro dospělé bude asi o pět korun dražší než vloni, takže na celý den zaplatí šedesát korun," přiblížil provozní koupaliště Jan Kraizel.¨

Co nabízejí?

Ozdravné centrum Ještěrka

* Krytý areál: plavecký bazén dlouhý 25 metrů, masážní vzduchová lavice, stěnová vodní masáž a vodní chrlič, finská sauna a masérna, sportovní hala s profesionálním povrchem pro basketbal, házenou, badminton, tenis, florbal, futsal. Součástí areálu je restaurace.

* Venkovní areál: malá lezecká stěna pro děti, dřevěný hrad pro děti, hřiště s umělým povrchem pro nohejbal, hřiště pro beachvolejbal.

* Areál je bezbariérový. Parkování zdarma. Pro vstup do areálu je nutno mít u sebe v hotovosti 50 korun na úhradu vratné zálohy na čipovou skříňku.

Vodní svět!!!

* Krytý areál: plavecký bazén dlouhý 25 metrů, dětské brouzdaliště, stometrový tobogan, vodní jeskyně s atrakcemi, wellnes centrum, parní lázně, fitness centrum, sauna, solární studio.

* Venkovní areál: plavecký bazén, relaxační bazén, stometrový tobogán, skluzavka, vodní atrakce, malá lezecká stěna, dětské brouzdaliště a bufet se sociálním zařízením, dětský koutek s prolézačkami a pískovištěm, hřiště na beachvolejbal.

* Venkovní areál je bezbariérový. Parkování zdarma. Pro vstup do areálu je nutné mít u sebe v hotovosti 50 korun na úhradu vratné zálohy na čipovou skříňku.

Letní koupaliště Ostrava-Poruba

* Venkovní areál: vodní plocha pro plavce i neplavce, stometrový tobogan, dvě šedesátimetrové skluzavky, skokanské můstky, dětský areál s atrakcemi, brouzdaliště, zastíněné pískoviště s atrakcemi, dřevěný hrad, nafukovací skákadla a elektrolodičky, minigolf, dva tenisové kurty s umělým povrchem, hřiště pro streetball, plážový volejbal, badminton, nohejbal, malý fotbal, ruské kuželky nebo stolní tenis. Občerstvení ve stáncích, bufetech a restauracích.

* Areál je bezbariérový. V okolí areálu je parkování za poplatek. K dispozici je 200 parkovacích míst u ulice Vřesinské a 400 parkovacích míst na západní straně areálu, dále pak úschovna kol, cenností, šatny a půjčovna sportovních potřeb. Na koupaliště je zákaz vstupu se psy i jinými zvířaty.

Krytý bazén Ostrava-Poruba

* Krytý areál: padesát metrů dlouhý plavecký bazén, dětský bazén se skluzavkou, odpolední kurzy plavání pro děti, stometrový tobogan, pára, saunové centrum, solární studio, masérna, fitness centrum a aerobní sál.

* Venkovní areál: pětadvacetimetrový plavecký bazén, dětské brouzdaliště, hřiště pro beachvolejbal.

* Před areálem je parkování zdarma. Pro vstup do areálu je nutné mít u sebe v hotovosti 50 korun na úhradu vratné zálohy na čipovou skříňku.

Ceny vstupného

Letní koupaliště Ostrava-Poruba

Plavání celodenní: od 9 hodin 95 korun (zlevněné při horším počasí 75 Kč), od 16 hodin 75 Kč (zlevněné při horším počasí 55 Kč)

Rodinné vstupné:

2 dospělí + 1 dítě od 9 hodin 240 Kč; od 16 hodin 180 Kč

2 dospělí + 2 děti od 9 hodin 310 Kč; od 16 hodin 220 Kč

2 dospělí + 3 děti od 9 hodin 370 Kč; od 16 hodin 270 Kč

Vodní areál Jih Ostrava-Zábřeh

Plavání celodenní: od 9 hodin 110 Kč (zlevněné při horším počasí 75 Kč), od 16 hodin 85 Kč (zlevněné při horším počasí 55 Kč)

Rodinné vstupné:

2 dospělí + 1 dítě od 9 hodin 260 Kč; od 16 hodin 190 Kč

2 dospělí + 2 děti od 9 hodin 330 Kč; od 16 hodin 240 Kč

2 dospělí + 3 děti od 9 hodin 390 Kč; od 16 hodin 280 Kč

Vodní svět!!! Moravská Ostrava

Plavání celodenní: od 9 hodin 110 Kč (zlevněné při horším počasí 80 Kč), od 16 hodin 85 Kč (zlevněné při horším počasí 60 Kč)

Rodinné vstupné:

2 dospělí + 1 dítě od 9 hodin 260 Kč; od 16 hodin 190 Kč

2 dospělí + 2 děti od 9 hodin 330 Kč; od 16 hodin 240 Kč

2 dospělí + 3 děti od 9 hodin 400 Kč; od 16 hodin 290 Kč

Krytý bazén Ostrava-Poruba (venkovní koupaliště)

Plavání celodenní: od 9 hodin 90 Kč (zlevněné při horším počasí 60 Kč), od 16 hodin 60 Kč (zlevněné při horším počasí 50 Kč)

Rodinné vstupné:

2 dospělí + 1 dítě od 9 hodin 220 Kč; od 16 hodin 150 Kč

2 dospělí + 2 děti od 9 hodin 270 Kč; od 16 hodin 190 Kč

2 dospělí + 3 děti od 9 hodin 320 Kč; od 16 hodin 230 Kč