„Současnému řediteli Zdeňku Harazimovi, který je na své pozici již přes deset let, 16. srpna ze zákona zanikne jeho pověření k výkonu funkce a po vzájemné dohodě si jej již nebude obnovovat,“ uvedla mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská s tím, že termín pro odevzdání přihlášek je pondělí 1. dubna do 12 hodin.

Požadavky a podmínky výběrového řízení jsou podle Vojkovské nastaveny tak, aby se mohl přihlásit co nejširší okruh potenciálních uchazečů, tedy nejen osob, které jsou v současné době strážníky obecní policie.

„V požadavcích na uchazeče o tuto pracovní pozici je státní občanství České republiky, vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu, výhodou je ekonomický nebo právní obor. Podmínkou je také znalost zákona o obecní policii, praxe v pozici vedoucího zaměstnance, praxe u bezpečnostních složek nebo ve veřejné správě, a to minimálně tři roky,“ dodala mluvčí.

Předpokladem jsou také velmi dobré organizační a komunikační schopnosti a psychická a fyzická odolnost. Zbrojní průkaz skupiny D je pro uchazeče výhodou.

„Přihlášku je možné zaslat poštou na adresu ostravského magistrátu nebo osobně doručit do jeho podatelny,“ uzavřela Vojkovská. Ostravská městská policie vznikla jako jedna z prvních v České republice v roce 1992. V současné době je s 631 strážníky druhou nejpočetnější městskou policií v republice.