Jak Deníku řekl mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů, policisté podali žádost k šetření, jelikož není zatím známo, kdo video ukazující necenzurované tragické záběry z nehody vypustil na veřejnost.

K záběrům z bezpečnostních kamer má podle primátora Jana Dohnala přístup několik subjektů, a proto je možné, že za únikem nemusel stát nikdo z řad ostravské policie.

Tramvajová zastávka Václava Jiřikovského, 13. června 2023, Ostrava-Dubina.
Video tragické smrti cyklisty v Ostravě řeší policie. Na sítích vyvolalo emoce

„Samozřejmě žádný takový únik z bezpečnostních kamer není správný a budeme muset hledat způsoby, jak tomu do budoucna zamezit. V současné době zatím nevíme, zda únik videa proběhl z Městské policie Ostrava, Policie ČR, Dopravního podniku Ostrava nebo správcovské společnosti OVA net,“ uvedl primátor. Podle něj se nejedná o chybu systému, ale o chybu jednotlivce, který záběry poskytl dále.

V ulici Horní v Ostravě došlo ke srážce cyklisty, 11. června 2023.
Tragédie v Ostravě. Tramvaj srazila cyklistu, zaklíněný muž zemřel

Na situaci reagoval i ředitel Městské policie Ostrava Miroslav Plaček. „Městská policie Ostrava sice je správcem kamerového systému, ale není jediným subjektem, který k němu má přístup. Nikdo cizí k systému ale přístup nemá, protože je zakódovaný. Každý má své přístupové heslo, ale už nyní přemýšlíme, jak ho ještě více zabezpečit,“ dodal ředitel.

Webová stránka stáhla video zobrazující smrt cyklisty v Ostravě.Webová stránka stáhla video zobrazující smrt cyklisty v Ostravě.Zdroj: Deník/Kateřina Součková

Webová stránka, na které byla k vidění tragická nehoda, už záznam i celý příspěvek smazala.