Moravská Ostrava a Přívoz je do následujícího pondělí bez starostky. Zuzana Ožanová splnila svůj slib daný před volbami a po usednutí do poslaneckého křesla se vzdala druhé židle. Prozatímním „podzimním králem“ se stává David Witosz.

Poslední (a zároveň první) mimořádné zasedání zastupitelstva centrálního ostravského obvodu na konci října nic nevyřešilo a zastupitelé se v napjaté atmosféře po půl hodině rozešli. Zuzana Ožanová (ANO), kritizovaná za nepřítomnost na radnici a – jako mnozí další – sezení na dvou židlích, hodlala dostát svému slibu rezignovat až ve chvíli, kdy bude fakticky poslankyní pro další funkční období.

close Rezignace starostky Moravské Ostravy a Přívozu Zuzany Ožanové doručená 8. listopadu na podatelnu radnice. info Zdroj: faceboook Zuzana Ožanová 2011 zoom_in Rezignace starostky Moravské Ostravy a Přívozu Zuzany Ožanové doručená 8. listopadu na podatelnu radnice.

To se stalo v pondělí 8. listopadu ve 14.33 hodin. A ve 14.48 hodin byla na podatelnu radnice doručena rezignace Zuzany Ožanové. „Již skoro rok před volbami jsem deklarovala, že v případě opětovného zvolení poslankyní rezignuji na pozici starostky městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Svůj slib jsem splnila neprodleně po složení slibu poslankyně,“ informovala na svém politickém profilu na facebooku Ožanová.

V pondělí 15. listopadu se uskuteční druhé mimořádné zasedání zastupitelů obvodu, kteří zvolí nového starostu. Primárně bude radou obvodu doporučen ke schválení hnutím ANO navržený nástupce Zuzany Ožanové.

„Koaliční smlouvu nadále ctíme. Bude to změna ‚člověk za člověka’ v rámci politického hnutí,“ ubezpečil 1. místostarosta David Witosz (Piráti), který nyní připravuje veškeré podklady pro zastupitelstvo a jenž se na jeden týden po rezignaci starostky stal de facto prvním mužem radnice.

Glosuje to tak, že se stal podzimním králem či že nastává Armagedon, jelikož se Piráti na týden „ujímají“ moci, s vážnou tváří ale dodává, že jsou to jen starosti a práce navíc. „Je potřeba připravit specifické zastupitelstvo, dořešit spoustu věcí, navíc přichází zima a opozice se ptá, jak jsme připraveni na nárůst cen energií, takže připravujeme i tyto podklady,“ popisuje Witosz.

Kdo bude navržen na nového starostu Moravské Ostravy a Přívozu zatím není známo. „Svého kandidáta představí koalice až v pondělí na zastupitelstvu,“ řekla Deníku dnes už bývalá starostka Ožanová.

Mimochodem, večer přišla ještě jedna reakce Davida Witosze na facebooku: