Startovala v Mniší v 10 hodin dopoledne, pokračovala ve 14 odpoledne v Opavě a končila po 22. hodině v Hlučíně.

Zdroj: MK Seitl Ostrava

Dohromady tak měla v nohách 30 kilometrů.

„Mniší, tam byly kopečky, těžká trať nahoru na Hukvaldy a zpátky. Musím se kopcům více věnovat," hodnotila první závod na 10 kilometrů, který ukončila za hodinu a šest minut. Kamarád z oddílu MK Seitl Ostrava ji poté odvezl do Opavy na Breda City Trail, kde ji čekala stejná vzdálenost.

„Většinou se běželo v terénu, to miluji. Šlo sice poznat, že nohy mají něco za sebou, ale trať mi vyhovovala, takže jsem ji zvládla za hodinu 13 minut a nechala ještě řadu lidí za sebou," pokračovala s tím, že odvoz do Ostravy si opět domluvila na místě.

Na noční běh v Hlučíně pak dokonce vyrazila na kole. „Kolegové z oddílu měli řeči, jak se tam chystají, ale skutek utek. Tak jsem si to odšlapala z Mariánských hor na štěrkovnu," pokračovala běžkyně, která na registraci dorazila první a měla startovní číslo 1.

Stačila si dát ještě kilometr na zahřátí, přece jen byl závod vypsán na 9 kilometrů.

„Zlobila mne čelovka, takže jsem ti to tolik neužila. Zajímavé bylo, že mě ve druhé půli přestaly bolet nohy," popisovala s tím, že čas zaběhla 1.07.33.

A před návratem domů stihla část letního kina u štěrkovny s velmi příhodným programem promítali americký film Forrest Gump!

„Chtěla jsem ty tři závody za den prostě zkusit. A ono to šlo! Byť jen s přesuny mezi starty byly potíže, jelikož nemám auto," tvrdila drobná dvaačtyřicetiletá amatérská vytrvalkyně, matka čtyř dětí.

A jedním dechem doplnila, že tím chtěla získat další porci kilometrů v rámci měsíčního objemu. Do sportu se s ní zapojují i děti dvě nejmladší. Když běhá, dcera Lucka ji doprovází na bruslích a syn Toník na kole.