Ty nejoblíbenější mají plno už od minulého roku. „Hotel máme opět plně obsazený. Většina hostů, kteří jezdí na festival pravidelně, si pokoje rezervovala už během loňského ročníku,“ říká Radovan Koudelka z hotelu City.city, který leží v blízkosti ostravského Hlavního nádraží.

Také většina ostatních hotelů ve městě nabízí maximálně pár pokojů nebo mají na celý termín festivalu vyprodáno. Volná místa se ale rychle zaplňují.

„Ze 185 pokojů máme téměř všechny obsazené. Pár míst se pro návštěvníky ještě najde, ale brzo bude kapacita zaplněna úplně,“ potvrzuje Tereza Sladká z hotelu Park Inn.

Pokud se návštěvníci rozhodnou pro levnější variantu ubytování, mají k dispozici oblíbená stanová městečka. Ta se nacházejí u Slezskoostravského hradu nebo na Landeku.

Pokud někoho neodradí špatné počasí, které meteorologové hlásí na začátek festivalu, mohou si místa pro stan ještě zakoupit. „Ubytování na Colours jsem hledala už v listopadu. Vím, že jsou hotely a hostely vždy dlouho dopředu vyprodané. Letos jsme se ale s kamarádkou rozhodly, že vyzkoušíme levnější variantu, a to stanové městečko. Snad nám bude přát počasí a nebude pršet celý festival,“ směje se návštěvnice stanového městečka Sabina Rusielik, která na festival dorazila z Polska. Dodává, že s kamarádkou přijely už o den dříve, aby si prošly i centrum Ostravy a podívaly se po okolí.

Hlasitá hudba, která se ozývá z areálu Dolních Vítkovic do ranních hodin, může některé zájemce o ubytování ve stanovém městečku odradit. Proto řada návštěvníků volí ubytování na studentských kolejích nebo v kampusu v centru Ostravy.

„Letos budu na Colours poprvé a rozhodl jsem se, že budu bydlet na kolejích. Uvažoval jsem i nad stanovým městečkem, ale kvůli pohodlí jsem se nakonec rozhodl pro tuto možnost,“ říká student z Prahy Milan Lukavec.

Martina Riemlová
Kateřina Holíková

NEPŘEHLÉDNĚTE

Téma Colours of Ostrava 2018 i s rozhovorem se Zlatou Holušovou najdete v aktuálním vydání Ostravského týdeníku, který je pravidelnou součástí úterního tištěného vydání Moravskoslezského deníku a od středy pak samostatně v prodeji na stáncích s vloženým TV Magazínem - více zde