„Půjde o návrh zachovávající uměleckou a architektonickou hodnotu stavby založené na kompozici hlavních vertikálních a horizontálních hmot a původních prvků interiéru velké obřadní síně, zejména skleněných vitráží, dekorativní stěny nad katafalkem a podhledu,“ líčí náměstkyně ostravského primátora Kateřina Šebestová.

Nutné je podle ní vyřešit přístup na balkon v hlavní obřadní síni (budoucnu má sloužit k zajištění dalších míst k sezení při konání velkých pohřbů). Měnit se začne doposud nepřehledný vstup do obřadní síně nové bude opláštění budovy.

Vznikne malá obřadní síň určená pro komornější rozloučení pro patnáct až dvacet hostů. V obřadních místnostech se objeví audiovizuální technika, která musí odpovídat současným moderním trendům. Návrhu vyřeší i úpravy bezprostředně navazujícího veřejného prostranství.

Rekonstrukce Krematorium Ostrava a. s. - architektonická studie

„Práci architektů může ztížit podmínka, že případný zásah do zázemí a provozní části krematoria během rekonstrukce nesmí přerušit jeho provoz na více než jeden až dva dny, protože v kraji neexistuje dostupná náhradní kapacita,“ dodává Šebestová. Zájemci o účast v soutěži mají možnost osobně si prohlédnout stavbu za účasti zástupců zadavatele ve středu 9. října od 10 hodin.