Organizátory jsou Nadační fond Paragraf a Krajský soud v Ostravě. Účast je nutné si rezervovat na stránkách Nadačního fondu Paragraf. Některé akce jsou již plně obsazeny. Týká se to například přednášky věnované tragické události, k níž došlo 10. prosince 2019 ve Fakultní nemocnici v Ostravě.

Šílený střelec tehdy připravil o život sedm lidí. Kapacity jsou již naplněny také u komentovaných prohlídek budovy Krajského soudu v Ostravě. Ústav soudního lékařství měl v úterý poslední volné místo.

Ostravský advokát a předseda správní rady Nadačního fondu Paragraf Petr Kausta.
Jsme šílená země! Lidé se musejí naučit znát svá práva, i to, co už je za hranou

Akce Ostravské paragrafy - 100 let Krajského soudu v Ostravě představí také vězeňskou službu, práci Policie ČR, městské policie, hasičů a dalších složek - podrobný program a rezervace zde.

Na další přednášky, zajímavá setkání, filmová či divadelní představení je možné se stále přihlásit. Pospíšit by si ale měli zájemci o simulované soudní jednání týkající se loupežného přepadení. Uskuteční se v budově Okresního soudu v Ostravě-Porubě.

Soudní síň s kapacitou 110 míst je již z velké části obsazena. Bez rezervace je možné navštívit přehlídku techniky u Okresního soudu v Ostravě, kde se mezi 10. a 18. hodinou představí všechny složky integrovaného záchranného systému. 

Podle ostravského advokáta a předsedy správní rady Nadačního fondu Paragraf Petra Kausty vznikla první myšlenka na zorganizování této akce již v roce 2020.

Projekt navazuje na Noc práva, která se v Ostravě konala 6. března 2020.
Chcete jít před soud, do vězení nebo na pitevnu? Musíte mít rezervaci

„Tehdy náš Nadační fond Paragraf v Ostravě zorganizoval festival Noc práva. Byl o něj mezi laickou veřejností velký zájem. Už tehdy jsem se s vedením Krajského soudu v Ostravě dohodl na tom, že v letošním roce uskutečníme podobnou akci k výročí 100 let existence Krajského soudu v Ostravě,“ uvedl Petr Kausta. 

*Účast je nutné si rezervovat na stránkách Nadačního fondu Paragraf na www.nfparagraf.cz/cz/ostravske-paragrafy, kde lze nalézt i detailní rozpis programu.