Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy na víkend: Ostravskou muzejní noc odstartují tisíce bublin

A opět jsme tu s tipy na víkend. Těmi hlavními jsou samozřejmě Slavnosti Ostravaru a Muzejní noc. Tématem letošního programu na Prokešově náměstí je Ostrava v obrazech z dávných časů.

6.6.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Lukáš Kaboň

Tisíce bublin ze stovek bublifuků odstartují v sobotu vpodvečer na Prokešově náměstí ostravskou Muzejní noc. Ostravané, a nejen oni, se mohou těšit na bohatý zábavný a kulturní program nejen na samotném náměstí před Novou radnicí, ale také ve více než třech desítkách výstavních, kulturních a dalších zařízeních po celém městě. Přeprava mezi nimi bude zajišťována zvláštními linkami a bude zdarma. V letošním roce se Ostravská muzejní noc uskuteční pošesté.

Ilustrační foto.„Bubliny se nad Prokešovým náměstím začnou vznášet úderem 18. hodiny. Čtyřem stovkám zájemců budeme rozdávat bublifuky půl hodiny před zahájením akce přímo na náměstí," zve mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Na místě si pak mohou lidé prohlédnout reprezentativní prostory radnice, promluvit si s primátorem Petrem Kajnarem v jeho pracovně nebo si vyjet na radniční věž. „Pro každého návštěvníka radnice máme připravenou tašku s prezentačními předměty a tisky o Ostravě. První skupina se na prohlídku radnice vydá v 18 hodin, poslední ve 23 hodin," upřesnila Vojkovská.

Tématem letošního programu na náměstí je Ostrava v obrazech z dávných časů, na kterou návštěvníky pozve postava z ostravské historie už v 17.30 hodin. Program na náměstí zakončí velká a pestrobarevná ohňová show.

„Společně se představí i 34 státních, neziskových a soukromých organizací, které se zapojují do kulturního života města i Moravskoslezského kraje," doplnila Vojkovská.

Jádro Ostravské muzejní noci tvoří kulturní stánky, které mají v Ostravě vybudováno renomé. Zakládajícími organizacemi jsou Galerie výtvarného umění v Ostravě a Ostravské muzeum. Festival již tradičně obohatí i nově zapojené subjekty Stará aréna, Železniční muzeum moravskoslezské, PLATO platforma (pro současné umění) Ostrava a v neposlední řadě také Český rozhlas Ostrava. Vstup je zdarma.

Více o akci na: www.ostravskamuzejninoc.cz - stáhnout se zde dá i brožura s programem, mapkou a jízdními řády MHD.

Program radnice:

17.30 - 18.00 Zahájení programu na Prokešově náměstí.

17.30 --21.00 Program pro děti se středisky volného času Ostrava na Prokešově náměstí. Malování, kreslení, soutěže, výroba masek i ozdob. Letos stylově na téma rytíři, princezny a historie.

18.00 - 23.00 Historické obrazy Ostravy na Prokešově náměstí.

Návštěvníky přivítá moderátor v roli historické postavy, v průběhu večera uvidí řadu vystoupení s dobovými postavami, tancem, hudbou, šermířským vystoupením, dobovou módní přehlídkou a další zajímavé programy.

18.00 - 23.00 Skupinové prohlídky reprezentačních prostor Nové radnice. Poslední vstup ve 23 hodin.

18.30 - 23.00 Večerní a noční vyhlídky ze 73metrové věže radnice do širokého okolí. K dispozici jsou dva dalekohledy.

21.30 a 22.30 Ohňová show.

Program Ostravského muzea:

17.00 - 23.00 Prohlídky stálých expozic.

17.00 - 20.30 Kšiltovky, kloboučky a šátky v barvách sportu Workshop pro děti i dospělé pod vedením Markéty Jarešové.

18.15 - 19.30 Vycházka za dřevinami na Černou louku. Program s omalovánkami a pracovními listy botaničky Zdenky Rozbrojové. Sraz v 18.15 hodin před Ostravským muzeem.

18.30 - 19.30 Léčivá síla kamenů. Přednáška s ukázkami minerálů geoložky Evy Mertové.

19.00 - 20.30 / 21.0022.00 Mamalör a příběhy staré Ostravy.

Hudebně literární pásmo ostravské kapely Mamalör (2005).

Další tipy na víkend v Ostravě a okolí

Slavnosti Ostravaru: Tomáš Klus, šedesát píp a černá pivní novinka

Už čtrnácté Slavnosti pivovaru Ostravar odstartují v sobotu ve 12 hodin v areálu pivovaru v Hornopolní ulici.

Program SlavnostíOstravar Stage:
15.00 Mňága a Žďorp
17.00 Tata Bojs
19.00 Tomáš Klus
21.00 Divokej Bill

Kryštof Stage:
14.00 Nebe
16.00 Dolls in the Factory
18.00 Ido
20.50 Lake Malawi

Na dvou pódiích se postupně vystřídají například Tata Bojs, Mňága a Žďorp, Divokej Bill, Tomáš Klus nebo třeba Dolls in the Factory.

V areálu potečou všechny druhy piva z portfolia pivovaru Ostravar ze šedesáti píp napojených na tanky, veškeré pivo, včetně letního speciálu Černá Barbora, bude za 20 korun.

„Při přípravě Černé Barbory jsme vsadili na podobnou kartu jako náš první sládek, to znamená na kvalitní černé pivo, které na trhu podle našeho názoru chybí. Změnili jsme pouze dvě věci. Použili jsme tentokrát více sladů konkrétně čtyři a naše černé pivo nebudeme přislazovat," představil tmavou třináctku vrchní sládek Roman Richter.

Návštěvníci navíc budou moci vyzkoušet pivovarskou školu, kde se naučí zásady čepování a degustování, nebo si třeba prohlédnout jinak nepřístupnou spilku, ve které Ostravar kvasí a dostává svou charakteristickou chuť.

Ve snaze dopřát návštěvníkům větší komfort se letos pořadatelé rozhodli snížit kapacitu návštěvníků, otevřít dvě vstupní brány a třetí scénu nahradit stanem, kde vystoupí Kašpárek v rohlíku s dalším doprovodným programem.

„Vstupenky budou k dispozici v předprodeji na internetu, v Pivní pohotovosti nebo ostravských infocentrech do pátečního večera," uvedla manažerka slavností Zuzana Cieciotková. Cena jedné vstupenky v předprodeji je 250 korun, na místě pak o stovku více.

Všechny články na téma Slavnosti Ostravaru najdete zde

OZO se opět otevře návštěvám

Odpadová společnost OZO Ostrava opět po dvou letech pořádá ve svém areálu v Ostravě-Kunčicích Den otevřených dveří.

Brány areálu se pro širokou veřejnost otevřou již v sobotu od 9 do 16 hodin.

„Den otevřených dveří přinese opět spoustu zábavy, ale i poučení o tom, jak se v Ostravě nakládá s odpady, které občané i firmy ve svozové oblasti OZO Ostrava vytřídí. Vyvrcholí zde i turistická soutěž Pochoďáky předáním cen vítězům," zve mluvčí společnosti OZO Vladimíra Karasová. Jak doplnila, před dvěma lety se na to, co se děje s odpady, přišly podívat více než čtyři tisícovky lidí.

„Protože již tradičně k nejčastějším návštěvníkům této akce patří především rodiny s dětmi, i letos jsme si pro ně připravili zajímavé soutěže tematicky zaměřené na třídění odpadu. Chybět nebude ale ani program na pódiu oblíbení Ozíci a jejich kabaret plný písniček a poučení. A tentokrát i známý klaun Hopsalín, který naučí děti popelářskou písničku," dodala Karasová s tím, že každý malý návštěvník si může vyzkoušet, jaké to je být popelářem a může se nechat vyfotit na stupačce popelářského auta.

Honění krále po třiačtyřicáté

Tradiční akce Honění krále se uskuteční ve Lhotce už v sobotu. Ve 14.30 hodin začne slavnostním krojovaným průvodem, v němž nebudou chybět mažoretky a šermíři. Vyrazí od místní mateřské školy. Samotné „honění" se pak uskuteční na louce za sportovní halou. Na hřišti tělovýchovné jednoty pak následuje bohatý kulturní a zábavný program, včetně lidové veselice s tancem. Hlavním večerním trumfem je koncert Věry Špinarové.

Zoo otevírá pěstební skleník

Do jinak nepřístupného pěstebního skleníku budou mít možnost od tohoto víkendu nahlédnout návštěvníci ostravské zoo.

Prohlídky se pak budou konat každou první sobotu i neděli v měsíci, a to až do září.

„Aktuálně jsou ve sklenících k vidění kvetoucí orchideje, kapara nebo kvetoucí granátové jablko, na kterém zároveň dozrávají plody," vyjmenovala mluvčí Zoo Ostrava Šárka Kalousková s tím, že skleníky jsou v ostravské zoo v provozu čtvrtým rokem a slouží mimo jiné k pěstování rostlin určených k doplnění expozic zvířat i k výsadbě záhonů podél návštěvnických tras. „Na ploše téměř tisíc metrů čtverečních mohou zájemci obdivovat tropické a subtropické užitkové rostliny, dále orchideje, palmy a další exotické rostliny," dodala na závěr mluvčí ostravské zoo. Během dne se budou prohlídky opakovat celkem třikrát, a to v 11, ve 13 a v 15 hodin.

Sraz zájemců je vždy u vstupu do zoo, kde si skupinu vyzvedne průvodce.

Zábava na Štěrkovně

V areálu Štěrkovny bude mít v sobotu od 16 hodin premiéru Hlučínský půlmaraton. Od 17 hodin si přijdou na své milovníci hudby. U jezera je svým vystoupením potěší skupiny Citron Burma Jones, Úspěch a další kapely.

Jistebnický půlmaraton

Deset kilometrů. Tak dlouhá je trasa čtvrtého ročníku Jistebnického půlmaratonu, který se koná v sobotu. „Start závodu je v 16 hodin. Přihlásit se k závodům můžete i na startu. Součástí půlmaratonu je i dětská sportovní olympiáda, se začátkem ve 12.30," uvedl za organizátory Martin Otto s tím, že bližší informace jsou na www.vh-pulmaraton.cz. Startérem hlavního závodu bude držitel zlaté olympijské medaile a bývalá opora Baníku Libor Radimec, přítomni budou například zlatý olympionik Vítězslav Mácha, Jiří Tabák nebo Adolfína Tačová. 

Tip na nedělní výlet
za hranice kraje:

Večerníčková pohádková cesta pro děti

Pletení květinového věnce s vílou Amálkou, hledání Krakonošovy zatoulané sojky, sbírání rozkutálených korálků s Makovou panenkou, vaření čarodějného lektvaru, pletení pentliček s vodníkem nebo skákání s Bobem a Bobkem čeká na všechny malé dobrodruhy na Pohádkové cestě lesem v neděli ve Velkých Karlovicích. Cestou budou děti vyplňovat jednoduchou křížovku, k níž jim nápovědu dají právě večerníčkové postavičky na jednotlivých zastaveních. Za správně vyplněnou křížovku obdrží v cíli dárek. Připraven bude i bohatý doprovodný program. Tato každoročně nejnavštěvovanější dětská akce je pořádána Resortem Valachy. Registrace probíhá od 9.30 do 12.00 v hotelu Galik, kde mohou návštěvníci využít k občerstvení restauraci s dětským koutkem, bowlingem a venkovní terasou. Akce se koná za každého počasí. 

Autor: Iva Mušálková

6.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbal Petřkovice vs. Rýmařov, 14. září 2017 v Ostravě.
5

Staronový trenér Petřkovic Smékal: Moje role byla přinést do týmu impuls

Při archeologickém výzkumu v okolí Müllerova domu byla mimo jiné objevena také kachle z kamen z přelomu 15. a 16. století s erbem Vladislava Jagellonského.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Zase jen plichta. Baník nedokázal doma vyhrát ani popáté

/FOTOGALERIE/ Ani na pátý pokus doma nedokázali naplno bodovat. Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v 11. kole HET ligy s Olomoucí 1:1 a už deset zápasů čekají na výhru. Ostravané šli do vedení zásluhou Hrubého, Sigma vyrovnala díky střídajícímu Moulisovi.

OBRAZEM: Lídři krajské kandidátky ANO a ČSSD odvolili v pátek

/FOTOGALERIE/ Lídři moravskoslezské krajské kandidátky ANO a ČSSD v pátek volili skoro ve stejný čas asi deset kilometrů vzdušnou čarou od sebe.

Špatná zpráva pro Vítkovice! Dej bude chybět až tři měsíce

Až tři měsíce! Tak dlouho bude chybět hokejovým Vítkovicím útočník Rastislav Dej. V pátek po poledni o tom informoval ostravský klub na svých oficiálních stránkách.

Manželé Stromští: Volby vnímáme jako občanskou povinnost

Parlamentní volby odstartovaly v pátek ve 14 hodin. Ve Štěpánkovicích u toho nechyběl ani žokej Marek Stromský se svou manželkou Janou.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení