Charitativní akce s názvem „Strom splněných přání“ se v Avionu konala již podruhé, návštěvníci, kterých během adventního období do nákupního centra v Ostravě-Zábřehu zamíří statisíce týdně, zareagovali skvěle. U vánočního stromu se dozvěděli, co by dětem z centra Domeček udělalo největší radost.

Jejich přání pak zákazníci Avionu splnili nákupem dětských lampiček, lehátek, plyšových hraček, panenek, autíček, stavebnic nebo dokonce tabletů.

„Vizí Avion Shopping Parku i společnosti IKEA je vytvářet lepší každodenní život, ochrana a podpora znevýhodněných dětí je pro nás klíčová. Navíc, centrum Domeček působí v našem blízkém okolí. Jsme proto velmi rádi, že jsme s přispěním našich návštěvníků a nájemců mohli dětem s nelehkým osudem splnit jejich vánoční přání,“ uvedla ředitelka Avion Shopping Parku Ostrava Zuzana Pilipčincová.

Kromě již zmíněných hraček do dětského centra zamířily i věci potřebné pro jeho každodenní fungování, například osušky, ručníky, hrníčky nebo deky. Ty věnovala místní pobočka nábytkářského řetězce IKEA. Hodnota všech dárků přesáhla 60 tisíc korun.

„Chtěla bych ze srdce poděkovat všem, kteří se do tohoto krásného projektu zapojili. Díky vám budou naše děti moci zažít tu pravou vánoční atmosféru. Pro mnohé z nich je velmi vzácné, že dostanou dárek, který bude patřit jen jim,“ doplnila Jana Schikorová, ředitelka Dětského centra Domeček.