Město si tak připomíná nejen Den vzniku samostatného Československa, ale i otevření budovy Radnice města Ostravy. Nová radnice byla otevřena 28. října roku 1930 a v loňském roce tak oslavila pomyslné 90. narozeniny.

Oficiální program Dne otevřených dveří statutárního města Ostrava zahájí ve čtvrtek 28. října zástupci samosprávy, bezpečnostních složek, politických stran a občanských a kulturních organizací vzpomínkovým aktem u památníku Zborovské bitvy v Husově sadu v centru města.

Křižovatka U Dlouhých v Ostravě-Přívoze.
Ostravská anomálie. Když dopravu brzdí zelená na semaforech...

Program pro rodiny s dětmi proběhne mezi 14. a 19. hodinou na Prokešově náměstí a v budově Radnice města Ostravy. Hlavními taháky hudebního programu budou zpěvačka Kaczi a kapela Bandjeez. Kromě nich se návštěvníci mohou těšit na cimbálovou muziku Iršava, Tři Vykřičníky nebo Hipnauticu.

Doprovodný program se pak ponese v duchu první republiky. Všichni si tak mohou užít historická vozidla a velocipedy, legionářský stan s četníky, historickou poštu či fotokoutek v dobovém stylu meziválečné republiky. Návštěníci mohou vyzkoušet i jízdu v historických kostýmech se spolkem Elegant, v rámci akce „Do sedel,“ která začne ve 14 hodin před vchodem do Ostravského muzea a skončí na Prokešově náměstí.

Ostrava Expat Centre chce do ČR lákat zahraniční specialisty novou aplikací
Ostrava Expat Centre chce do ČR lákat zahraniční specialisty novou aplikací

Ve foyer Nové radnice se pak budou konat módní přehlídky ve stylu 20. a 30. let, a zájemci si, díky možnosti opět zdarma vyjet na nejvyšší radniční věž v zemi, mohou prohlédnout Ostravu z výšky, a s patřičným nadhledem. Podrobný program naleznete na webových stránkách města ZDE.