V úterý 5. dubna po deváté hodině večer bylo na linku 156 přijato oznámení o napadání pracovníka ostrahy prodejny zlodějem, který byl krátce předtím přistižen při krádeži v prodejně.

Pomohli strážníci

„Na místo ihned vyrazila nejblíže situovaná hlídka, která ještě ve vstupních dveřích prodejny zadržela později zjištěného mladíka. Ten odmítal se strážníky spolupracovat, kladl aktivní odpor a pokusil se o útěk z místa činu. Vzhledem k této situaci tak bylo nutné ze strany zasahující hlídky použít donucovacích prostředků s následným přiložením pout,“ vysvětlil mluvčí městské policie Jindřich Machů.

Z výpovědi pracovníka ostrahy prodejny později vyplynulo, že si na kamerách všiml mladíka, který si do své tašky vložil tři kartóny rybích konzerv v hodnotě téměř 4 200 Kč. Zřejmě milovník rybích produktů následně prošel pokladnami bez zaplacení.

Po jeho oslovení pracovníkem ostrahy prodejny mladík ochranku fyzicky napadl a pokusil se o útěk z prodejny. To se mu však nakonec nepodařilo.

„Vzhledem k tomu, že se zloděj pokusil uchovat si odcizené věci násilím, převzali si celou věc i se zadrženým zlodějem kolegové z Policie České republiky,“ upřesnil Machů.

Brutální útok u Nové Karoliny

Agresivní chování vůči pracovníkům ostrahy v Ostravě není ojedinělé. Před necelým rokem surově napadl u nákupního střediska člena ochranky šestnáctiletý mladík. Muž se dostal do konfliktu s výrostky u dětského hřiště. Vše vyvrcholilo surovým útokem, při němž agresor po rozběhu a výskoku kopl pana Jiřího do břicha, na zemi jej poté zasáhl do hlavy - VÍCE ZDE.

Případ tehdy otřásl veřejností. Lidé začali přemýšlet, jak muži pomoci. Na Facebooku vznikla skupina nazvaná Pomoc napadanému pracovníkovi ostrahy, byl zřízen i transparentní účet - VÍCE ZDE.