„Den po sv. Martinu byla v roce 1769 otevřena hospoda u takzvané solné stezky, po které formanské vozy s koňmi jezdily z polské Veličky do rakouské Vídně,“ vyčetl majitel Jaroslav Křibek z dokumentů opravňujícího ho tvrdit, že provozuje nejstarší hostinec v Ostravě a kdovíjakém širokém okolí.

„O žádném starším 250 let nevím,“ uvedl Křibek a zmínil, že erb s biblickým výjevem je dodnes na průčelí budovy Zlatého lva. Která se samozřejmě v průběhu času měnila. Například po válce muselo být opraveno vyhořelé první patro i střecha a přistavovalo se. Kde jsou ale klenby, zůstal původní objekt.

Naopak, vlastníci bývali stabilní. Po zakladateli Mathesu Plevovi si Zlatého lva koupil v dražbě Johann Křibek – a jeho rodině hostinec zůstal a nic na tom nezměnilo ani znárodnění či komunisty vedené hospodaření! „Naši ho řídili pořád a v restituci ho získali nazpět. Já tuto tradici převzal,“ poznamenal Křibek.

Ostravská restaurace U Zlatého Lva slaví 12. listopadu 250 let od svého otevření.

Slávu jeho rodu zvěčnil dokonce slezský bard Petr Bezruč v básni věnované Zlatému lvu: „Před tebum Svinov, Polom vzad, nalevo v Pustkovec výhybka, na hučnici krčma jak hrad. Putniče, tam staviš rad na Kališek do pana Křibka.“ Bezruč pil i s malířem Valentinem Držkovičem, jenž měl v hospodě ateliér.

250. výročí se rozhodli u „Lva“ oslavit jak dnešním narozeninovým menu (ve kterém kraluje telecí řízek s bramborovým salátem), tak i páteční párty s country kapelou. „Už teď jsou rezervovány všechny místa. Čekáme až sto hostů,“ nechal se slyšet personál obsluhující v košilích připomínající významné datum.

Zlatý lev, jak provozovatel upozornil, v moderní době vsadil na gastronomii. „Českou. Jedničkou je svíčková od babičky,“ vysvětloval Křibek s tím, že ani trendu speciálů z minipivovarů nepropadli. Na čepu seuž před čtyřiceti lety ustálilo ostravské pivo!

Ostravská restaurace U Zlatého Lva slaví 12. listopadu 250 let od svého otevření.

„Vést hospodu není jednoduché. Piva je všude v okolí přehršel, a tak jsme se rozhodli prorazit s jídlem, nabídkou obědových menu, možností pořádání oslav, večírků. Poděkovat chci i štamgastům, kteří jsou svým způsobem duší hospody,“ doplnil majitel Zlatého lva. A to s přáním, aby v jeho provozování pokračoval i syn Lukáš.