Hlavní program začne v 15 hodin, ale už od 10 hodin bude na Masarykově náměstí otevřen masopustní jarmark s domácí zabijačkou a dalšími dobrotami.

„Od 15 hodin se na pódiu na Masarykově náměstí vystřídají aktéři hlavního masopustního programu, v 16.30 hodin předá starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová masopustní právo, v 17 hodin se průvod masek vydá do ulic Moravské Ostravy a přibližně od 18.15 do 19 hodin se rozloučíme s obdobím rozmarného veselí prostřednictvím scének Zabíjení kozla, Pochovávání basy a nadcházející čtyřicetidenní půst předznamená smuteční průvod se svíčkami,“ přibližuje program Andrea Węglarzyová z Ostravského muzea.

Stánek Deníku na Olympijském festivalu v Ostravě.
Olympijský festival v Ostravě: Někdo sportoval, další fandil, bavili se všichni

Více o programu a trase průvodu naleznete na www.masopustostrava.cz

Masopust na hraděSlezskoostravský hrad ovládne 17. února masopustní veselí. K vidění budou ukázky lidových zvyků, rej masopustních masek, lidové písničky a k ochutnání množství dobrého jídla. V jarmarečních stáncích bude možné ochutnat pivo, medovinu, bramboráky, koláče, sladké i masové dobroty. Připraven bude i kulturní doprovodný program. Každý, kdo přijde v masopustní masce, bude mít vstup zdarma. 

Příprava Korejské vesničky na Masarykově náměstí v Ostravě, která zde bude fungovat po dobu olympiády a Olympijského festivalu Ostrava 2018.
Korejská vesnička v centru - pojítko mezi Ostravou a Pchjongčchangem