Novým ředitelem projektu IT4Innovations se stal Martin Palkovič, který žije dvanáct let v Belgii a právě se stěhuje do Ostravy.

Roli ředitele superpočítačového centra IT4Innovations převzal Branislav Jansík, který se do České republiky přistěhuje z Dánska. Oba odborníci vedli multinárodnostní týmy v oboru IT a komunikací, a to v oblasti výzkumu i jeho aplikací.

„Kdybychom nepřišli s projektem superpočítačového a výzkumného centra v Ostravě, tito lidé by patrně nikdy neměli důvod se poohlížet po angažmá právě v Ostravě, dokonce ani ne v České republice. Potvrzují se tak naše předpoklady, že superpočítač bude hrát klíčovou roli nejen v rozvoji průmyslu, ale i v návratu mozků," uvedl rektor Vysoké školy báňské Technické univerzity (VŠB TUO) a dosavadní šéf IT4Innovations Ivo Vondrák.

Martin Palkovič a Branislav Jansík, odborníci původem ze Slovenska, nyní převezmou vedení týmů a budou řídit jak vybudování centra, tak jeho rozběh a naplnění konkrétními úkoly z akademické i komerční sféry. „Čas a rozpočet jsou v projektu IT4Innovations pevně dané, mojí největší výzvou bude maximalizovat kvalitu výstupů centra za danou cenu, v daném čase a nastartovat udržitelný růst centra," představuje plány Martin Palkovič. Podle Branislava Jansíka bude rozhodující sestavit kvalifikovaný tým.

„Měl by pracovat v náročné, ale přátelské atmosféře, na společném cíli superpočítačovém centru, které bude atraktivní pro uživatele úrovní poskytovaných služeb a vybavením překonávajícím světový standard," doplnil Branislav Jansík.