„Opět se ukázala výborná spolupráce s ostravskými občany, když 20. října zavolal na tísňovou linku 158 občan a operačnímu důstojníkovi sdělil, že mu byl právě odcizen mobilní telefon z otevřeného vozidla,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Oním oznamovatelem byl řidič kurýrní služby, který zrovna prováděl nakládku zboží z vozidla. Všiml si ale neznámého muže, který odcházel od jeho auta. V tu chvíli ho ještě úplně nenapadlo, že se stal obětí krádeže.

Jeho nepozornosti zloděj využil a z předního sedadla auta mu sebral mobilní telefon. Jakmile to poškozený zjistil, ihned mu vše došlo, a proto se rozhodl muže sledovat. Po telefonu pak operačnímu důstojníkovi sdělil popis podezřelé osoby a během okamžiku již policejní hlídka muže zadržela. Ten už si byl zřejmě vědom, že je sledován, proto při únikové cestě mobilní telefon odhodil. Ani to mu ale nepomohlo, neboť strážníci mobil vypátrali a vrátili kurýrovi.

A zloděj? „Jak se ukázalo, jednalo se o 28letého muže, který už byl v hledáčku kriminalistů z Přívozu. Ti už na něj měli nastřádané důkazní materiály na několik skutků, proto si ho převzali k dalším procesním úkonům,“ upřesnila Michalíková.

close Vykradené vozy. info Zdroj: se souhlasem PČR zoom_in Vykradené vozy.

Škála spáchaných skutků byla různorodá. Recidivistovi nebyla cizí krádež na podnapilém muži, jemuž v nestřeženém okamžiku z rukou strhnul příruční tašku s peněženkou, doklady i platební kartou. V jiném případě měl zase využít spánku muže na lavičce a z kapsy mu odcizit mobilní telefon.

Šel ale dál, neboť při jiných příležitostech rovnou rozbil skleněnou výplň aut a odcizil z nich věci, které tam poškození ponechali. Ani krádeže v obchodech se dnes již obviněnému nevyhnuly. Například si měl od prodavačky nechat vyskládat na pult zboží v podobě cigaret, energetických nápojů, sladkostí a jiných pochutin, poté prodavačku požádal ještě o dodání jiného zboží, a jakmile mu prodavačka zmizela z dohledu, vystavené zboží promptně schoval pod kabát a z prodejny se vypařil.

„Dobýval se i do objektů. Třeba do čerpací stanice, kdy kamenem rozbil skleněné posuvné dveře. V jiném případě zase hbitě využít chvilkové nepozornosti poškozeného, který si v restauraci odložil na stůl peněženku. Sebral ji a utekl,“ popsala Eva Michalíková.

Komisař 7. oddělení obecné kriminality Ostrava však otrlému drzounovi sdělil obvinění z trestných činů krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci. Svým jednáním způsobil škodu odhadnutou na 45 tisíc korun. Obviněný se kriminalistům doznal celkem k deseti skutkům! V současné době je ve vazbě.