Plán zimní údržby podle něj počítá s tím, že odklízení sněhu a udržování sjízdnosti silnic bude stejně jako v předchozích letech prováděno rajonovým způsobem. „V praxi to znamená, že konkrétní technika je určena pouze pro údržbu konkrétních úseků silnic. Průběh uplynulých zim byl hodnocen velmi dobře. Nikdo nemohl říci, že by silničáři zaspali nebo nestíhali. Rajonová údržba se osvědčila, a je tedy jediným hlavním cílem, aby se podařilo nastavenou úroveň udržet i v letošním roce," uvedl ředitel společnosti Ostravské komunikace Daniel Lyčka.

Pracovníci Ostravských komunikací se v letošním roce budou starat o 369,8 kilometru silnic všech tříd na území města Ostravy.

„Proti minulým letům nám přibyly nové úseky, například Nová Karolina, Porážková ulice nebo ulice Peterkova pod Svinovskými mosty," doplnil Daniel Lyčka a dodal, že pro letošní zimní sezonu mají ostravští silničáři k dispozici celkem třiadvacet sypačů. Na silnice I. třídy budou nasazeny čtyři vozy, na silnice II. a III. třídy šest vozidel a šest sypačů bude v zimě udržovat místní komunikace. Pro případ sněhových kalamit mají Ostravské komunikace už nasmlouvány i soukromé přepravce s traktory a nákladními vozy, které se do odklízení sněhu rovněž zapojí.

„Připraveno je rovněž šest tisíc tun soli, která by při standardním průběhu měla vydržet celou zimu," upřesnil ředitel Lyčka s tím, že také v letošním roce se počítá s využitím vícesložkové solanky, která účinkuje na silnicích i v extrémně mrazivých podmínkách až do minus 23 stupňů.

Také v průběhu letošní zimy mohou všichni řidiči a zájemci získat informace o sněhovém zpravodajství a sjízdnosti silnic na webových stránkách společnosti www.okas.cz nebo na stránkách www.dopravniinfo.cz.

K TÉMATU: Dokdy musí být zajištěna sjízdnost od výjezdu posypových vozů?

Dálnice a rychlostní silnice: do 2 hodin

Silnice I. pořadí: do 3 hodin

Silnice II. pořadí: do 6 hodin

Silnice III. pořadí: do 12 hodin

Místní komunikace

MK I. pořadí: do 4 hodin

MK II. pořadí: do 12 hodin

MK III. pořadí: do 48 hodin

Související články: Ostrava se probudila do "bílého rána". Silničáři vyjeli krátce po půlnoci